Liga prvaka, skupina A, 4. kolo, 13.10.2021, 18:45 h
Kiel 36:28 RK Zagreb
RK Zagreb

Duvnjak napunio mrežu PPD Zagreba i vodio Kiel do visoke pobjede

Branimir Korać • srijeda, 13.10.2021.

Senzacija se ipak nije dogodila. PPD Zagreb glatko je poražen u gostima kod Kiela koji je potvrdio status velikog favorita...

Rukometaši Zagreba nisu imali pravu šansu u Kielu. Razlika u kvaliteti je očita, Kiel ne samo da ima kvalitetnije pojedince, već ima i širinu i kada krenu izmjene, nema nikakvih problema zadržavati visoki ritam.

S druge strane Zagreb je trebao daleko najbolji nastup ove sezone da bi napravio nešto više u ovom susretu. Trebao je značajno smanjiti broj pogrešaka u napadu, obrana je morala biti na vrhunskoj razini i trebala je pomoć vratara. To se nije dogodilo i Kiel je glatko slavio.

Prvo poluvrijeme i nije bilo loše. PPD Zagreb je puhao za vratom Kielu i u 28. minuti bio je na samo golu zaostatka, a na odmor je otišao s minusom 18:15.

U drugom dijelu ipak je Zagreb počeo padati, više je griješio u napadu, Kiel je održavao visok ritam i razlika je sve više rasla.

Serijom 6:1 Kiel je potpuno slomio otpor Zagreba i u 41. minuti pobjegao na 27:19.

Do kraja susreta Kiel je održavao visoku prednost bez većih problema, a Zagreb je pokušavao ublažiti poraz. Završilo je 36:28 pobjedom domaćina.

Osam golova postigao je Harald Reinkind, sedam Domagoj Duvnjak, a šest Sander Sagosen.

Kod Zagreba po šest golova postigli su Filip Vistorop i Ivan Čupić.