Prvi poraz Vardara, Flensburg bez pobjede i protiv Kielcea

Branimir Korać • četvrtak, 14.10.2021.

Odigrana su još tri susreta četvrtog kola Lige prvaka rukometaša. Vardar je kod kuće poražen od Montpelliera, a Flensburg je i dalje na samo jednom bodu...

Vardar je upisao prvi poraz u Ligi prvaka ove sezone, ugostio je Montpellier i izgubio 31:25. Igrač odluke bio je Kevin Bonnefoi čije su obrane omogućile Montpellieru odvajanje u završnici prvog dijela da bi u drugom poluvremenu Montpellier imao olakšan posao.

Veselin Vujović nije bio zadovoljan, očekivao je puno više od svojih igrača. "Tijekom cijele utakmice Vardar nije igrao dobro. Žao mi je zbog toga jer je atmosfera u dvorani bila sjajna. Nismo igrali dobri, ali nadam se da ćemo izaći jači iz ovoga. Sezona je dugačka i nadam se da ćemo igrati puno bolje u budućnosti."

Bonnefoi je na kraju imao 12 obrana, a Marin Šego jednu. Po sedam golova postigli su Kyllian Villeminot i Julien Bos, a Veron Načinović dodao je jedan gol. Kod Vardara Timur Dibirov zabio je sedam golova, Jeremy Toto šest, a po dva su dodali Ante Gadža i Ante Kuduz.

Obrana Flensburga bila je vrlo loša i Kielce je sjajnom igrom stigao do visoke pobjede 37:29. Pomalo nestvarno odigrao je prvo poluvrijeme u kojem je praktički sve što je uputio prema golu ušlo u mrežu. Nakon takvog starta, u nastavku susreta Poljaci su pred bučnim navijačima lakoćom održavali visoku prednost.

Devet golova iz devet pokušaja zabio je Szymon Sicko, šest golova dodao je Dylan Nahi, a tri Igor Karačić. Kod Flensburga devet golova postigao je Hans Mensing, a po pet Hampus Wanne i Jim Gottfridsson.

Neizvjesno je bilo u Danskoj gdje je Aalborg uz dosta muke stigao do pobjede protiv Meškov Bresta. Aalborg je slavio 34:33 u susretu u kojem je najvišu prednost imao od tri gola viška, a Meškov je do samog kraja puhao za vratom.

Simon Gade bio je odličan s 15 obrana, osam golova zabio je Felix Claar, a po sedam Sebastian Barthold i Kristian Björnsen. Kod Meškova Baptiste Bonnefond postigao je osam golova, a Andrej Jurinok pet.