Zvezda velikim preokretom do pobjede protiv Cedevite Olimpije, Mornar i dalje na nuli

Branimir Korać • nedjelja, 17.10.2021.

Odigrani su i preostali susreti u četvrtom kolu ABA lige. U utakmici kola Crvena zvezda svladala je Cedevitu Olimpiju...

U utakmici kola u ABA ligi Cedevita Olimpija držala je u prvom poluvremenu Zvezdu u šaci, vodila je sa 16 poena razlike, ali kada je Zvezda kasnije ubacila u brzinu više, priča se promijenila. Na kraju je Zvezda slavila sa 79:64.

Po 13 poena ubacili su Luka Mitrović i Austin Hollins, a Mitrović je dodao i pet skokova. Ognjen Kuzmić ubacio je deset poena uz 11 skokova, a Nikola Kalinić dodao je 11 poena i 12 skokova uz 0/10 za dva poena.

Kod Cedevite Olimpije Jaka Blažič upisao je 16 poena i pet skokova, Melvin Ejim 13 poena, a Luka Rupnik 11 poena i pet asistencija.

Mega je u susretu s dosta oscilacija poražena na gostovanju kod Borca 80:68. Domaćin je loše otvorio utakmicu, ali se na vrijeme oporavio, kasnije je Mega uhvatila priključak, ali završnica je pripala Borcu.

Hunter Hale ubacio je 26 poena (6/10 trica) uz sedam skokova, a po 13 poena dodali su Ilija Đoković i Marko Pecarski (šest skokova). Kod gostiju Boriša Simanić ubacio je 17 poena, Karlo Matković 12 uz pet skokova, a Matej Rudan za 17 minuta dodao je šest poena i dva skoka.

Mornar nije uspio doći do prve pobjede, upisao je i četvrti poraz iako ovaj put nije bio daleko. Do zadnje minute sjajno se držao protiv FMP-a, ali nije uspio dovršiti posao i upisati pobjedu. Četiri poena Nevelsa i dva Jonesa odvojila su FMP, Gordić je smanjio tricom, ali Bryce Jones s linije slobodnih bacanja nije pogriješio i odveo je svoju momčad do pobjede.

Jones je susret završio s 27 poena i pet asistencija, a Danilo Tasić dodao je 16 poena i sedam skokova. Kod Mornara Gordić je ubacio 21 poen, a Vladimir Mihailović 15.