Premier liga, 8. kolo, 17.10.2021, 17:30 h
Tottenham

Spursi slavili u Newcastleu u susretu s polusatnim prekidom

Branimir Korać, HINA • ponedjeljak, 18.10.2021.

Newcastole će morati puno toga mijenjati u zimskom prijelaznom roku da bi krenuo prema tamo gdje ga novi vlasnici žele vidjeti. Zasad se prvo mora izboriti za ostanak u ligi...

Nogometaši Tottenham Hotspura u susretu su osmog kola engleskog prvenstva kao gosti svladali Newcastle United s 3:2 (3:1), a susret je obiilježio polusatni prekid u prvom poluvremenu zbog pomoći koja se ukazivala jednom od gledatelja kojemu je pozlilo na tribinama.

Newcastle je odlično počeo i poveo golom Wilsona u drugoj minuti, no Ndombele u 18. i Kane u 22. su vrlo brzo osigurali preokret. Uslijedio je dugotrajni prekid nakon kojega je Son u četvrtoj minuti nadoknade prvog dijela golom za 3:1 okrunio odličnu kombinaciju Lucasa Moure i Kanea. U nastavku je Tottenham mirno držao utakmicu pod kontrolom usprkos velikoj pogrešci Diera koji je postigao autogol u 89. minuti za konačnih 3:2.

Tottenham je sada peti sa 15 bodova, koliko ima i četvrti Brighton and Hove Albion, dok je Newcastle ostao pretposljednji, 19. s tri boda koliko ima i 18. Burnley, dok posljednji Norwich City ima samo bod manje.

Suparnik zagrebačkog Dinama u skupini H Europske lige West Ham United u susretu je osmog kola engleskog prvenstva kao gost svladao Everton s 1:0 (0:0). Jedini gol na utakmici postigao je Ogbonna udarcem glavom u 74. minuti nakon ubačaja Bowena. Hrvatski reprezentativni veznjak Nikola Vlašić ostao je svih 90 minuta na klupi West Hama koji je ovom pobjedom stigao Everton na ljestvici, oba sastava sada imaju po 14 bodova, kao i Manchester United te se nalaze na pozicijama od šest do osam.

Na vrhu je Chelsea s 19 bodova, drugi Liverpool ima 18, a treći Manchester City 17.

West Ham je vodeći u skupini H nakon dva kola s maksimalnih šest bodova, slijede Dinamo i Genk sa po tri, dok je na dnu bečki Rapid bez bodova.