Kontaveit nakon dva i pol sata borbe osvojila titulu u Moskvi

Mihaela Bradovski • nedjelja, 24.10.2021.

Veliku bitku u finalu WTA turnira u Moskvi vodile su Anett Kontaveit i Ekaterina Aleksandrova, a Estonka je na kraju slavila u tri seta...

U finalu WTA turnira u Moskvi sastale su se Anett Kontaveit i Ekaterina Aleksandrova, a Ruskinja je propustila veliku priliku za pobjedu.

Kontaveit se uspjela izvući iz neugodne situacije, Aleksandrova je imala ogromnu prednost i priliku za pobjedu, međutim nije izdržala i dopustila je preokret.

Prvi set uzela je Aleksandrova sa 6:4 uz jedan break u cijelom setu, a nakon toga povela je s 4:0 u drugom i činilo se da ide prema pobjedi.

Međutim tu je stala. Kontaveit uzima narednih sedam gemova i okreće cijelu priču.

U trećem setu rodila se nova prilika za Aleksandrovu, kod 5:4 servirala je za meč, ali ponovno nije izdržala i Kontaveit novim preokretom ide do pobjede.

Estonki je ovo četvrta titula u karijeri, odnosno već treća ove godine.