Bayern se oporavio petardom Unionu, Dortmund i Freiburg bez krivog koraka

Matej Kačan • subota, 30.10.2021.

U pet odigranih susreta desetog kola Bundeslige igrala su tri vodeća kluba na tablici i nijedan nije napravio krivi korak. Pobjede su ostvarili Bayern, Dortmund i Freiburg...

Nakon što su doživjeli ogroman šok i poraz od čak 5:0 u DFB Pokalu, nogometaši Bayern Münchena brzo su se oporavili od tog rezultata. Bayern je na petardu odgovorio petardom, ali ovaj put u mreži Union Berlina.

Već u prvom poluvremenu sve je bilo riješeno, sjajni u 15. i 23. je minuti zabio dva pogotka, a u 35. je treći dodao Leroy Sane. Smanjio je krajem prvog dijela Giesselmann, ali u 61. na tri gola razlike vraća Kingsley Coman.

Još je jednom Union smanjio, preko Ryersona u 65., a konačan je rezultat postavio Müller u 79. minuti. Bayern je tako zadržao prvo mjesto na ljestvici i bod viška u odnosu na Dortmund.

Borussia je također slavila, kod kuće je s 2:0 svladala Köln uz 57 minuta Marina Pongračića koji je krenuo u prvih 11. Zabijali su Thorgan Hazard i Tigges u 64. minuti.

Iza vodećeg dvojca slijedi i dalje neporaženi Freiburg koji je svoj niz nastavio pobjedom nad davljenikom Greuther Fürthom. U 3:1 pobjedi dominirao je Vincenzo Grifo koji je upisao pogodak i asistenciju za Nicolasa Hoflera uz autogol Simona Aste. Za posljednju momčad s jednim bodom zabio je Jamie Leweling.

Četvrtoplasirana momčad lige, Bayer iz Leverkusena doživio je poraz, i to od Wolfsburga koji je napokon zaustavio slobodni pad i niz od četiri poraza, što je poslom platio Mark van Bommel. Na klupi je sad Florian Kohfeldt koji je krenuo pobjedom od 2:0.

Zabijali su Mencha i Arnold, a pobjedu nije ugrozio ni Lacroix koji je u nadoknadi skrivio penal i dobio crveni, ali je udarac s 11 metara zapucao Alario. Niz poraza prekinuo je i Mainz koji je u gostima svladao Arminiju iz Bielefelda.