Nastavlja se utrka na vrhu: Milan slavio na krilima Ibrahimovića, Napoli tijesno u Salernu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 31.10.2021.

Napoli i Milan nastavljaju nizati sjajne rezultate u talijanskom prvenstvu. Novu pobjedu upisali su u gostima, Napoli u Salernu, a Milan u Rimu...

Napoli je stigao do jubilarne desete pobjede u samo 11 kola. Iako je kao veliki favorit došao u Salerno, međutim nije tako lako slavio. Salernitana se borila do samog kraja, imala je i ona prilika, ali Napoli je ipak slavio.

Pogodak za pobjedu zabio je Piotr Zielinski nakon sat vremena igre. U zadnjih 20 minuta sijevali su i crveni kartoni, prvo je Kastanos isključen nakon VAR intervencije, ali je ubrzo na drugoj strani i Koulibaly isključen.

Napoli je na kraju uzeo sva tri boda i nastavio utrku s Milanom na vrhu ljestvice.

Milan je imao težak posao u Rimu protiv Rome, ali i on je bio uspješan. Slavio je 2:0 i ostao je uz bok Napoliju.

Bila je to velika večer za Zlatana Ibrahimovića koji je krasnim golom doveo Milan u vodstvo i to mu je bio 400. prvenstveni gol, od čega 150. u Serie A. Inače prvi je zabio prije 22 godine i jedan dan.

U drugom dijelu Ibrahimović je izborio i kazneni udarac koji je realizirao Kessie.

Od 66. minute Milan je igrao bez isključenog Thea Hernandeza, ali Roma je prekasno smanjila, u 92. minuti El Shaarawy je pogodio za 2:1. Imao je još jedan opasan pokušaj Carles Perez, ali Tatarusanu je to obranio.

Fiorentina je na krilima Dušana Vlahovića otišla do pobjede protiv Spezije. Slavila je s 3:0 apsolutno zasluženo, gosti su bili konstantno pod pritiskom i nisu imali nikakve šanse.

Martin Erlić kod gostiju odradio je cijelu utakmicu i bio najbolji pojedinac u obrani Spezije.

Pogodaka nije bilo u dvoboju između Genoe i Venezije. Susret je okončan 0:0, domaćin je bio puno bolji i stvorio je puno više prilika, ali nije došao do pogotka. Milan Badelj odradio je cijelu utakmicu.

Empoli je iznenadio u gostima Sassuolo i svladao ga je s 2:1. Imali su domaćini vodstvo do same završnice autogolom Tonellija, ali Empoli golovima Pinamontija (83.) i Zurkowskog (92.) radi preokret.