Liga prvaka, skupina H, 4. kolo, 02.11.2021, 21:00 h
Juventus 4:2 Zenit
Zenit

Juventus već nakon četiri kola osigurao nastup u osmini finala Lige prvaka

Branimir Korać • utorak, 02.11.2021.

Juventus je iskoristio priliku koja se ukazala i izborio je nastup u osmini finala Lige prvaka već dva kola prije kraja grupne faze.

Pobjeda Juventusa protiv Zenita dala je Staroj dami potvrdu prolaza, ali je i razveselila Chelsea koji je na mali korak do prolaza.

Zenit je u Torinu visoko svladan s 4:2 što ga stavlja u dosta nezgodnu situaciju u borbi za drugo mjesto te je izvjesnije kako će ostati u Europi s trećeg mjesta u skupini.

Juventus je odlično krenuo i već u devetoj minuti imao je sjajnu priliku, ali vratnica je zaustavila Paula Dybalu.

Dvije minute kasnije ipak pogodak. Dybala je ovaj put uspio pogoditi mrežu Zenita i doveo je Juventus do rane prednosti.

Nastavilo se otvoreno i s dosta prilika, a u 26. minuti gosti dolaze do poravnanja. Karavaev je ubacio loptu, ali Bonucci je skreće u svoju mrežu.

U drugom dijelu vrlo rano je Juventus stigao do kaznenog udarca. Chiesa je srušen u kaznenom prostoru, a Dybala je iz ponovljenog pokušaja pogodio za 2:1.

Treći gol stigao je u 73. minuti kada je Chiesa nadmudrio Lovrena i došao do pogotka. U zadnjih deset minuta i četvrti gol za Juventus, ovaj put strijelac je bio Morata, a u sudačkoj nadoknadi Azmoun je smanjio na konačnih 4:2.

Dejan Lovren odradio je cijelu utakmicu.