Klara Bošnjak ostala bez finala na 400 metara slobodno

HINA, Matej Kačan • nedjelja, 07.11.2021.

Klara Bošnjak zaključila je svoj nastup na EP u ruskom Kazanju u 25-metarskim bazenima. Klara nije uspjela izboriti finale na 400 m slobodno...

Hrvatska 17-godišnja plivačica Klara Bošnjak osvojila je 23. mjesto u jutrošnjim kvalifikacijama u disciplini 400 m slobodno, čime je završila nastup na Europskom prvenstvu u 25-metarskom bazenu u ruskom Kazanju.

Bošnjak je u konkurenciji 26 plivačica imala 23. rezultat (4:23.18), što je za više od sedam sekundi lošije vrijeme od njezinog osobnog rekorda, postavljenog prije dvije godine.

No, i da je imala rezultat na toj razini, Bošnjak ne bi izborila mjesto u finalu, jer je za to trebalo plivati ispod 4:06 minuta. Najbolje vrijeme kvalifikacija (4:00.71) postavila je Ruskinja Anastasia Kirpičnikova koja je na ovom prvenstvu već osvojila zlatne medalje na 800 m i 1500 m slobodno.

Osim finala na 400 m slobodno, posljednjeg dana natjecanja u Kazanju plivačice će se za odličja boriti još i na 200 m slobodno, 50 m prsno te 50 m leptir, dok je plivačima ostalo podijeliti medalje na 50 m prsno, 100 m mješovito, 100m slobodno, 200 m leđno, 400 m mješovito i 800 m slobodno. Natjecanje će biti zaključeno miješanom štafetom 4x50 m mješovito.