Zadar teškom mukom minimalno svladao Goricu

Matej Kačan • ponedjeljak, 15.11.2021.

Deseto kolo HT Premijer lige nastavljeno je dvobojem na Višnjiku gdje je Zadar svladao košarkaše Gorice tek košem Justina Cartera u samoj završnici...

Košarkaši Zadra i dalje su na vrhu HT Premijer lige, ali su do osme pobjede u desetom kolu morali doći dosta teže od očekivanog. Na Višnjiku je gostovala Gorica koja je pružila sjajan otpor i imala je sve u svojim rukama.

Sjajno drugom četvrtinom su gosti pretvorili minus osam u plus osam u jednom trenutku, a na poluvrijeme se išlo s 43:37. U trećoj dionici, na leđima sjajnog Marka Bakovića i raspoloženih šutera, prednost ide i do deset razlike.

No, Zadrani su krajem treće stisli u obrani te su do posljednjih deset minuta uspjeli doći do pola koša viška, ali u četvrtoj opet upadaju u crnu rupu. U posljednje dvije minute Gorica je imala 79:74 i pobjedu u svojim rukama, no Zadar je okrenuo.

Bacanje Dominika Mavre pa ključan skok u napadu Bursaća i trica Junaković "na brzinu" su približili Zadrane koji su do kraja primili samo tricu Uljarevića, a zabili su nova dva bacanja za minus jedan.

Pretposljednji, ključni napad Gorice prokockao je upravo Uljarević izgubljenom loptom koju krade Mavra i u kontri dodaje Justinu Carteru koji je položio za 82:81, a ispostavilo se i pobjedu Zadra. U zadnjem napadu Borna Kapusta nije pogodio težak šut i Zadrani slave tešku pobjedu.

Junaković je vodio pobjednike s 20 poena i šest asistencija, dok je Dario Drežnjak dodao 18. Kod Gorice koja se sjajno borila najbolji su bili Baković s 18 i Uljarević sa 16 poena.

Zadar sad vrh dijeli sa Splitom na 8-2, dok je Gorica na polovičnom 5-5 omjeru, na kojem je i Škrljevo.