Mektić i Pavić bez plasmana u finale ATP Finalsa u Torinu

Mihaela Bradovski • subota, 20.11.2021.

Nikola Mektić i Mate Pavić nisu izborili plasman u finale ATP Finalsa u Torinu. U polufinalu su poraženi od Rajeeva Rama i Joea Salisburyja...

Prvi par svijeta Nikola Mektić i Mate Pavić nisu izborili nastup u finalu ATP Finalsa u Torinu. Iako se činilo da bi mogli čak i u dva seta do pobjede, Ram i Salisbury su se izvukli i otišli do pobjede.

Mektić i Pavić odradili su odličan prvi set, napravili su break u trećem gemu i zadržali prednost do kraja seta.

U drugom setu oba para bila su uvjerljiva na svom servisu i nisu dopustila protivniku da uopće dođe do break prilike. Odluka je pala u tie-breaku gdje je sve bilo po planu do 3:3 nakon čega Ram i Salisbury rade 4:0 i uzimaju drugi set.

U produženom tie-breaku Ram i Salisbury praktički su sve riješili serijom koja ih je odvela na 6:1 nakon čega se Mektić i Pavić nisu oporavili.

Ram i Salisbury tako odlaze u finale drugom ovosezonskom pobjedom protiv hrvatske kombinacije.

ATP Finals, polufinale:
Rajeev Ram/Joe Salisbury (SAD/Velika Britanija) - Nikola Mektić/Mate Pavić(Hrvatska/Hrvatska) 4:6, 7:6(3), 10:4