Zadar u gradskom dvoboju glatko bolji od Sonika

Matej Kačan • subota, 20.11.2021.

U 11. kolu HT Premijer lige odigran je gradski dvoboj između Sonik Puntamike i Zadra, a favoriti i branitelji naslova glatko su slavili u Jazinama..

Košarkaši Zadra nastavili su s pobjedama u domaćem prvenstvu premda u ABA ligi nižu poraze. Devetu pobjedu u HT Premijer ligi Zadar je upisao "na gostovanju" u Jazinama kod gradskog rivala Sonik Puntamike.

Zadar je u susret ušao samo dva dana nakon bolnog poraza od Igokee kod kuće, a proces prilagodbe i zagrijavanja je u ovom susretu trajao deset minuta. Nakon prve dionice minimalno vodstvo ima Sonik, ali sve nakon toga pripada Zadru.

Raspoloženi Justin Carter je vukao, pred kraj prvog dijela dodao se i mladi Tomislav Buljan, a onda u drugom poluvremenu i Duje Brala te Martin Junaković pa razlika ide i do 20.

Dosta minuta dobili su mlađi, Vladimir Anzulović je dosta rotirao i tako lomio kratku rotaciju Sonika pa je na kraju upisana rutinska pobjeda Zadra od 87:68.

Zadar je Carter vodio s 22 poena, Brala je dodao 16 uz osam skokova, a Junaković 16 uz sedam dodavanja. Kod Sonika je Vučić ubacio 15, a Marino Šarlija 13.

Sonik je upisao šesti poraz te je na 4-6 omjeru u društvu Zaboka na diobi sedmog mjesta. Šesto Škrljevo bježi za jednu pobjedu.