Rubljov za samo 50 minuta donio Rusiji prvi bod protiv Njemačke

Branimir Korać • subota, 04.12.2021.

Rusija je napravila prvi korak prema finalu Davis Cupa i dvoboju protiv Hrvatske. Andrej Rubljov u dva seta nadigrao je Dominika Koepfera...

Hrvatska čeka protivnika u finalu Davis Cupa, a prvi korak prema ulasku u finale napravila je Rusija koja je glatko za samo 50 minuta pobjedom Andreja Rubljova protiv Dominika Koepfera stigla do prvog boda.

Rusija je u polufinale ušla kao veliki favorit protiv Njemačke, a taj status samo je učvrstio Rubljov lakim slavljem protiv Koepfera.

Rubljov je u prvom setu iskoristio jedinu break loptu koju su obojica imali u tom razdoblju, kod 1:1 došao je do 15:40 i odmah oduzeo servis Nijemcu.

U drugom setu Rubljov je bio još uvjerljiviji, nije izgubio niti gem i potpuno je nadigrao protivnika.

U tri dosadašnja nastupa u ovogodišnjem Davis Cupu slavio je u tri seta ili gubio i napokon je dočekao laganiji meč.