HT Prva liga, 19. kolo, 10.12.2021, 18:00 h, Aldo Drosina
Suci: Jakov Titlić (Hrvace), Goran Perica (Šibenik), Alen Jakšić (Split)
3:0(2:0) Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac

Istra 1961 glatko slavila protiv Dragovoljca i pogurala ga korak bliže Drugoj HNL

Branimir Korać • petak, 10.12.2021.

Istra 1961 nastavila je s dobrim igrama protiv Hrvatskog dragovoljca te ga je svladala i treći put ove sezone. Ovaj put kod kuće s 3:0...

32
90'+2'
Tomislav Turčin
46'
22
Ivan Roca
60'
5
Marko Bašić
75'
9
Karlo Perić
87'
11
Fran Beloša-Fijan
87'
Trener
Davor Mladina

Hrvatski dragovoljac već sada je korak bliže ispadanju u Drugu HNL momčad iz Sigeta jednostavno kvalitetom je najlošija u ovom društvu što pokazuju i rezultati. U 19 kola upisala je samo jednu pobjedu, a novi poraz stigao je u gostima kod Istre s 3:0.

Istra je ovom pobjedom pobjegla Dragovoljcu na 11 bodova, a do pobjede je put krčila već u prvom dijelu.

Manje od 30 minuta bilo je dovoljno Istri za stvaranje dva gola prednosti i to u razdoblju igre kada je prijetio i Dragovoljac.

U 19. minuti poveli su domaćini. Mahmoud je odigrao dobru akciju s Lisicom koji je na rubu 16 metara i gura loptu u kazneni prostor, tamo utrčava Beljo i ubacuje na drugu vratnicu za natrčalog Mahmouda.

U 27. minuti novi pogodak. Krasna akcija, lopta u 16 za Belju koji petom proigrava Bandea, a on savršeno pogađa u sam kut.

U drugom dijelu Istra je stavila točku na i golom za 3:0, netom nakon što nije realizirao zicer, Lisica je zabio na proigravanje Mlinara.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i Istra je uzela tri velika boda.