Hrabri Real bez 11 igrača slavio protiv CSKA

Branimir Korać, HINA • četvrtak, 23.12.2021.

17. kolo Eurolige rezervirano je za spektakularne izvedbe. Nakon što je dan ranije Barcelona u sjajnom susretu svladala Uniks, Real je s tinejdžerima u sastavu slavio protiv CSKA...

U velikom grčkom sudaru, ogledu 17. kola košarkaške Eurolige, Olympiakos je pobjedom kod Panathinaikosa (84:65) dokazao koliko je bolji ove sezone.

Na poluvremenu su gosti imali 45:32 i premda se Panathinaikos u nastavku, u jednom trenutku, opasno približio, pobjednik u ni jednom trenutku nije došao u pitanje. Shaquielle McKissic je zabio 18 koševa za pobjednički sastav. Sloukas je dodao 16 uz šest asistencija, a Dorsey 18 poena. Kod Panathinaikosa možemo izdvojiti jedino Nemanju Nedovića (17 poena, sedam asistencija i četiri skoka).

I dok je Olympiakos pri samom vrhu ljestvice (omjer 12-5), Panathinaikos je blizu samog dna (omjer 4-13).

Real je u Madridu svladao moskovski CSKA 71:65 iako su Madriđani bili bez čak jedanaest igrača (uglavnom zbog koronavirusa)! Real je utakmicu prelomio krajem treće i u uvodu zadnje četvrtine kada je napravio niz 13:0.

Odličnu je utakmicu za Real odigrao Nigel Williams-Goss koji je ubacio 17 poena uz šest skokova i pet dodavanja. Tavares je dodao 15 uz 10 skokova i četiri blokade. Kod Moskovljana je Clyburn ubacio 16 koševa u 13 skokova, ali je imao i šut 4-16.

Baskonia, sastav kojeg vodi hrvatski trener Neven Spahija, slavila je u gostima protiv Bayerna 81:76. Španjolska momčad odvojila se odmah na startu (prva četvrtina 25:13 za goste) nakon čega je održavala prednost do kraja.

Odličan je u redovima Baskonije bio Wade Baldwin s 30 poena i šest skokova, dok je Matthew Costello dodao 23 koša te je imao devet skokova. Petorica domaćih igrača imali su dvoznamenkasti broj poena, a najbolji je bio Vladimir Lučić s 12 poena i 14 skokova.

Asvel je na domaćem parketu s 84:82 svladao oslabljeni Fenerbahče. Cijelu utakmicu Asvel je vodio, ali je isto tako do kraja strahovao za pobjedu i to prvenstveno zbog sjajnog izdanja Achille Polonare (23 poena i 11 skokova). Asvel je do pobjede vodio Chris Jones s 27 koševa.

Kriza košarkaša Maccabija iz Tel Aviva je produbljena te je u 17. kolu izraelska momčad upisala već sedmi poraz u nizu. Na domaćem parketu u Sankt Peterburgu Zenit je pobijedio Maccabi 73:71 iako su se gosti skoro izvukli iz izgubljene situacije te su imali priliku pobijediti u neizvjesnoj završnici. Wilbekin je sa zvukom sirene promašio šut za produžetak.

Prvi strijelac Zenita bio je Alex Poythress s 14 poena, dok je kod Maccabija odličan bio Jalen Reynolds (24 poena i 11 skokova). Hrvatski centar Ante Žižić za goste je odigrao 15 minuta te je postigao pet poena (sve s linije slobodnih bacanja, 5-6). Imao je i tri skoka te tri izgubljene lopte.