Triler završnica u Sacramentu, Morant bolji od LeBrona u sudaru zvijezda

HINA, Matej Kačan • četvrtak, 30.12.2021.

Još je šest NBA susreta odigrano u minuloj noći, a posebno je uzbudljivo bilo na dvobojima Sacramenta i Dallasa te Memphisa i LA Lakersa koji su imali tijeesne završnice...

Košarkaši Memphis Grizzliesa gubili su više od tri četvrtine od Los Angeles Lakersa da bi na kraju izveli preokret i slavili sa 104:99 u uzbudljivoj završnici. Sedam sekundi prije kraja Lakersi su došli na minus od tri poena (99:102), ali je LeBron James izgubio loptu, a Desmond Bane je nakon prekršaja ubacio dva slobodna bacanja za potvrdu pobjede.

Bila je to treća pobjeda u nizu za Memphis, dok su Lakersi izgubili šestu od posljednjih sedam utakmica. Memphis je predvodio Ja Morant s čak 41 košem, što mu je najbolji učinak sezone. Desmond Bane ubacio je 20, a Jaren Jackson Jr. 15 poena. LeBron James je zabio osam trica i utakmicu je završio s 37 poena, 13 skokova i sedam asistencija, dok je Russell Westbrook ostvario triple-double od 16 koševa, 10 skokova i 12 asistencija.

Phoenix Sunsi su pobijedili Oklahoma City Thunder sa 115:97, a Devin Booker je ostvario 38 poena i postao je sedmi najmlađi igrač (25 godina i 60 dana) koji je prešao granicu od deset tisuća koševa. Na kraju utakmice došao je do brojke od 10034 poena.

Dallas Mavericksi su u gostima izgubili od Sacramento Kingsa sa 94:95, iako su pola minute prije kraja vodili 94:92. Pobjedničku tricu za Sacramento sa zvukom sirene pogodio je Chimezie Metu. Dallas je igrao bez svoje najveće zvijezde Luke Dončića, koji je u zdravstvenom protokolu. Njegov izostanak popunili su Jalen Brunson s 25 i Kristaps Porzingis s 24 koša.

Za Sacramento je De'Aaron Fox je zabio 16 poena, Davion Mitchell i Harrison Barnes po 14, a Chimezie Metu 11 poena, uključujući i ključnu tricu.