Igokea visoko slavila kod Borca, Stipčević vrlo dobar u porazu Krke

Branimir Korać • nedjelja, 02.01.2022.

Odigrana su još dva susreta 14. kola ABA lige, a gosti su bili uspješni. Osim Zvezde koja je slavila u Splitu, uspješni su bili i Igokea u Čačku te Cedevita Olimpija u Novom Mestu...

Igokea se polako zahuktava i upisala je četvrtu uzastopnu pobjedu dok s druge strane Borac sve više pada i upisao je četvrti poraz u nizu. Igokea je potvrdila kako je bolja momčad, trenutno u svakako boljoj formi te je visoko slavila.

Gosti su od početka imali stvari pod svojom kontrolom i nisu dopuštali Borcu da stvori neke probleme. U drugom dijelu prednost je samo rasla i narasla do konačnih plus 27.

Antabia Waller upisao je za goste 16 poena dok su po 12 dodali Nikola Tanasković (osam skokova) i Marko Jošilo. Kod Borca Sava Lešić upisao je 13 poena, a Duda Sanadze 12.

Cedevita Olimpija upisala je pobjedu u gostima kod Krke i to zahvaljujući preokretu u zadnjoj četvrtini. Domaćin je imao i 14 poena prednosti u trećoj dionici, ali serijom 21:2 na početku zadnje četvrtine gosti su okrenuli dvoboj i otišli do pobjede.

Po 22 poena upisali su Jacob Pullen i Zach Auguste (11 skokova). Kod Krke Adonis Thomas ubacio je 21 poen uz pet skokova, a Rok Stipčević dodao je 20 poena i osam skokova.