La Liga, 20. kolo, 08.01.2022, 21:00 h
Real Madrid
Real Madrid 4:1 Valencia
Valencia

Madridski Real na krilima Benzeme i Viniciusa do visoke pobjede protiv Valencije

Branimir Korać • subota, 08.01.2022.

Prošlo kolo i poraz od Getafea bio je samo loš dan. Madridski Real brzo se vratio pobjedama, prvo je slavio protiv Alcoyana u Kupu, a zatim i sada u prvenstvu protiv Valencije...

Real Madrid očekivano je slavio protiv Valencije u susretu 20. kola La Lige. Madriđani su u novu godinu krenuli porazom kod Getafea i htjeli su izbjeći dva vezana prvenstvena poraza.

Nesretnik koji se našao na putu bila je Valencia i raspucani Madriđani upisali su visoku pobjedu 4:1. Po dva gola zabili su Karim Benzema i Vinicius Junior, a 70 minuta odradio je Luka Modrić kojeg je zamijenio Dani Ceballos u svom prvom ovosezonskom nastupu u La Ligi.

Modrić ponovno nije imao sreće, u 41. minuti ponovno je bio blizu pogotka, dobro je pucao, ali pogodio je gredu.

Vrlo brzo nakon toga dosuđen je kazneni udarac za Real nakon što je u 16 metara srušen Casemiro. Izveo ga je Benzema i rutinski pogodio mrežu te zabio svoj 300. pogodak u dresu Reala.

Odmah na početku drugog dijela Vinicius podiže na 2:0 iz blizine, a desetak minuta kasnije isti igrač zavija i treći pogodak. Šut Marca Asensija je obranjen, ali lopta se odbila do Viniciusa koji ne griješi.

Valencia je uspjela smanjiti zaostatak 15 minuta prije kraja kada je Mendy skrivio kazneni udarac, gosti su tražili i isključenje, ali morali su se zadovoljiti penalom. Izveo ga je Guedes, Courtois je obranio taj pokušaj, ali lopta se odbila točno na glavu Guedesa koji iz popravnog zabija.

Kratko je trajala nada gostiju, još jednom je Benzema odlično reagirao i postavio konačnih 4:1.