Sjajan susret u Rimu, Juventus velikim preokretom svladao Romu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 09.01.2022.

Spektakularan dvoboj odigrali su Roma i Juventus, susret sa sedam pogodaka, isključenjem, obranjenim penalom, preokretima, nizom prilika, sve što ovakva utakmica može ponuditi...

Odličan dvoboj u Rimu gdje su se sastali Roma i Juventus, dva protivnika koja ove sezone imaju puno oscilacija. Na kraju su Rimljani bili ti koji su prokockali pobjedu, vodili su 3:1, bili puno samopouzdanja, ali sve su prokockali.

Već u prvih 20 minuta viđena su dva gola. Prvo je Tammy Abraham svladao Szczesnyja, a zatim je Paulo Dybala vrlo brzo vratio susret u egal.

Nedugo zatim problemi za Juventus. Ozljedu je zaradio Chiesa i morao je napustiti igru, a na travnjak je umjesto njega ušao Kuluševski.

Roma je sjajno otvorila drugo poluvrijeme i golovima Mhitarjana i Pellegrinija otišla je na 3:1 te se činilo kako Mourinhova momčad ide prema pobjedi.

No Juventus je uspio doći do preokreta. U razdoblju od 70. do 77. minute postigao je tri gola, zabijali su Locatelli, Kuluševski i De Sciglio i od dobivene utakmice Roma se našla u minusu.

Ipak dobila je priliku za povratak. U 81. minuti Abraham je pucao, lopta je pogodila u lakat De Ligta koji nakon VAR provjere dobiva drugi žuti karton, a Roma kazneni udarac. Izveo ga je Pellegrino, bo Szczesny brani.

Pritiskala je Roma do kraja susreta, ali lopta nije htjela u gola i završilo je 4:3 za goste.

U drugom susretu nastavila se mizerija Genoe koja je kod kuće izgubila 1:0 od Spezije. U 14. minuti zabio je Bastoni za 1:0 i pobjedu Spezije za koju je Martin Erlić odigrao cijelu utakmicu, a na drugoj strani Milan Badelj igrao je do 80. minute.