Krejčikova spasila sedam meč lopti na putu do finala turnira u Sydneyju

Branimir Korać • petak, 14.01.2022.

Poznate su finalistice turnira u Sydneyju. U borbu za titulu odlaze Barbora Krejčikova i Paula Badosa...

Prvi polufinalni meč na WTA turniru u Sydneyju okončan je pobjedom Barbore Krejčikove nakon prave drame protiv Anett Kontaveit. Estonka je propustila čak sedam meč lopti i upisala poraz nakon dva i pol sata borbe.

Krenulo je jako loše za Krejčikovu koja je izgubila prvi set sa 6:0, ali onda je pronašla igru i drugi dobila breakom u završnici. Treći set otišao je u tie-break gdje se vodila velika borba, a na kraju je Čehinja ipak izvukla pobjedu.

Potpuno drugačiji meč viđen je u drugom polufinalu. Tu pak nije bilo nikakve neizvjesnosti, Španjolka Paula Badosa rutinski je stigla do pobjede protiv Darije Kasatkine.

Badosa je apsolutno dominirala mečom i za samo 75 minuta stigla je do uvjerljive pobjede 6:2, 6:2 i tako izborila finale protiv Krejčikove koju je dva puta svladala prošle godine bez izgubljenog seta.