Bundović u uzbudljivoj završnici donio Cedeviti pobjedu u Sinju

Matej Kačan • subota, 15.01.2022.

Jedini dvoboj 17. kola HT Premijer lige u subotu odigran je u Sinju gdje je Cedevita Junior bila bolja u tijesnoj završnici te je slvila s 85:82...

Košarkaši Cedevite Junior upisali su i 11. pobjedu u ovoj sezonu HT Premijer lige te su ostali u gornjem domu te su ujedno nastavili niz od četiri pobjede koji je krenuo još protiv VROS-a u prosincu.

No, do pobjede protiv Alkara u Sinju Cedevita nije stigla nimalo lako, Sinjani su odlučili skupo prodati kožu i učiniti sve kako bi prekinuli svoj niz od tri poraza. Na kraju im nije uspjelo, u završnici je prekvalitetan bio Filip Bundović.

U posljednju četvrtinu Alkar je ušao s četiri poena viška nakon što je na poluvremenu imao i devet razlike, a u posljednjih dvije minute se ulazi s 81:81 nakon trice Patricka McGlynna.

No, 51 sekundu do kraja tricom je uzvratio Bundović i vratio prednost od tri poena Zagrepčanima, a onda nakon nekoliko promašaja na obje strane McGlynn pogađa samo jedno bacanje, dok i na drugoj strani Bundović osam sekundi prije kraja pogađa samo jedno.

Bilo je 85:82 na semaforu i Alkar ima priliku tricom ući u produžetak, ali Hrvoje Vučić promašio je zadnju šansu i Cedevita je uzela pobjedu.

Bundović je na kraju imao 20 poena, a prvi strijelac Cedevite je s 28 uz sedam asistencija bio Goran Filipović. Kod Alkara je 28 uz 14 skokova imao Dominic Gilbert, a 22 uz osam asistencija McGlynn.