Kokkinakis i Kyrgios šokirali prvi par svijeta Mektića i Pavića

Mihaela Bradovski • petak, 21.01.2022.

Nikola Mektić i Mate Pavić zaustavljeni su u drugom kolu Australian Opena. U dva seta su ih svladali Australci Thanasi Kokkinakis i Nick Kyrgios...

Bez obzira što Thanasi Kokkinakis i Nick Kyrgios ne igraju tako često parove, svejedno su bili dosta nezgodan ždrijeb za Nikolu Mektića i Matu Pavića obojica su iznimno talentirani igrači i kreirali su iznenađenje u drugom kolu konkurencije parova.

Mektić i Pavić svakako su mogli i bolje proći u ždrijebu te u drugom kolu ići na laganije protivnike, ali kao prvi par svijeta u ovaj susret su ušli kao favoriti, ali nisu to i opravdali.

U prvom setu imali su priliku kada su poveli s 4:2, nisu zadržali break i set je otišao u tie-break. Tamo su spasili tri set lopte, ali ne i četvrtu i izgubili su 13. igru s 10:8.

U drugom setu izdržali su do sredine gdje su izgubili servis i nisu se uspjeli vratiti. Kokkinakis i Kyrgios dovršili su posao i sa 7:6, 6:3 prošli u osminu finala.

Australci su odservirali čak 17 aseva, odigrali su jako dobar meč i na kraju su zasluženo slavili.

Australian Open, drugo kolo:
Thanasi Kokkinakis/Nick Kyrgios (Australija/Australija) - Nikola Mektić/Mate Pavić (Hrvatska/Hrvatska) 7:6(8), 6:3