Elche ispustio pobjedu na Santiago Bernabeuu, Modrić pogodio s 11 metara

Mihaela Bradovski • nedjelja, 23.01.2022.

Madridski Real upisao je kiks na svom stadionu protiv Elchea remiziravši 2:2. Pogodak koji je pokrenuo Realov povratak postigao je Luka Modrić...

Real Madrid očekivao je lagan posao kod kuće protiv Elchea, bez obzira što se s ovim protivnikom propisno namučio u Kupu kralja tijekom tjedna. Međutim niti ovo nije bio jednostavan posao iako su Madriđani imali ogromnu inicijativu rijekom susreta.

Elche je u biti tri puta zapucao na gol i zabio dva gola dok je Real promašio kazneni udarac i niz prilika te se na kraju spašavao od poraza.

Stvari su krenule nizbrdo nakon pola sata igre kada je Karim Benzema dobio veliku priliku za dovesti Real u vodstvo, ali njegov pokušaj iz kaznenog udarca otišao je preko grede.

Elche je u završnici prvog dijela došao do vodstva zahvaljujući pogotku Lucasa Boyea.

Od početka drugog dijela Real je krenuo po poravnanje. U 52. minuti dosuđen mu je novi kazneni udarac nakon pada Edena Hazarda u 16 metara, no prekršaja nije bilo i nakon pregleda snimke odluka o kaznenom udarcu je poništena.

Nastavili su se neučinkoviti napadi Madriđana koji nikako nisu mogli do pogotka, a Elche je 15 minuta prije kraja došao do novog gola. Boye je ovaj put asistirao, a Pere Milla zabio za 2:0.

Uslijedio je žestok pritisak domaćina, Casemiro je pogodio gredu, a u 81. minuti novi kazneni udarac. Nakon igranja rukom Mille u 16 metara dosuđen je penal, ovaj put loptu je uzeo Luka Modrić, prevario vratara i poslao je u mrežu.

U 92. minuti Real je došao do novog pogotka i spasio se od poraza. Vinicius je ubacio, a Eder Militao pogodio za 2:2.

Modrić je odradio cijelu utakmicu.

U ranijem terminu Osasuna je u gostima bila bolja od Granade i zasluženo je slavila s 2:0. Granada je tako nastavila s padom, ovo joj je četvrto kolo zaredom bez pobjede.

Tri boda Osasuni golovima su donijeli David Garcia i Kike Garcia. Ante Budimir igrao je do 75. minute kada ga je zamijenio upravo Kike.