Sjajnih 13 minuta Rome, Juriću remi protiv Sassuola, Spezia nastavlja niz

Branimir Korać • nedjelja, 23.01.2022.

Odigrana su još četiri susreta 23. kola Serie A, a hrvatska kolonija u Torinu ostala je bez pobjede protiv Sassuola...

Niz Spezije i Sampdorije je nastavljen. Spezia je stigla do treće uzastopne pobjede, a Sampdoria do četvrtog utzastopnog poraza što Sampdoriju stavlja sve više u neugodnu poziciju.

Speziji je za pobjedu bio dovoljan jedan pogodak i to iz 69. minute kada je Daniele Verde pogodio za pobjedu. Četiri minute kasnije gosti su ostali i s igračem manje nakon isključenja Albina Ekdala i do kraja susreta nisu se vratili. Martin Erlić odigrao je cijelu utakmicu za domaćina.

Napoli se budi. Povezao je treću pobjedu, a ovaj put imao je očekivano lagan posao. Igrao je protiv posljednjeplasirane Salernitane i slavio je s 4:1.

Domaćin je poveo u 17. minuti golom Juana Jesusa, ali Salernitana je uspjela izjednačiti u 33. minuti golom Federica Bonazzolija. Ipak u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Dries Mertens vraća prednost na stranu Napolija, a na početku drugog dijela Amir Rrahmani i Lorenzo Insigne zakljupčili su priču. Luka Bogdan kod gostiju odradio je cijelu utakmicu.

Torino je još jednom nadigrao protivnika, ali ostao bez pobjede. Ugostio je Sassuolo, vodio do 88. minute, imao čak 16 udaraca više na gol i nije uspio slaviti.

Domaćin je poveo u 16. minuti golom Antonija Sanabrije i sve do 88. minute bio je u vodstvu, a onda Giacomo Raspadori poravnava. Marko Pjaca zamijenio je Josipa Brekala u 70. minuti.

Roma je odigrala fantastičnih 13 minjuta u razdoblju od 24. do 37. minute, tu je napunila mrežu Empolija i domaćin se nije oporavio.

U tom razdoblju dva gola zabio je Tammy Abraham, a po jedan Sergio Oliveira i Nicolo Zaniolo za ogromnih 4:0. U drugom dijelu Andrea Pinamonti i Nedim Bajrami tek su smanjili na 2:4.