Šibenčani se poigrali s Vrijednosnicama na Baldekinu

Matej Kačan • subota, 29.01.2022.

Košarkaši Šibenke ostvarili su visoku pobjedu u sklopu 19. kola HT Premijer lige. Šibenka je na domaćem terenu deklasirala Vrijednosnice Osijek s 25 poena razlike...

Kad nisu nogometaši Šibenika slavili, košarkaši su spasili obraz gradu ovog vikenda. Šibenka je u 19. kolu HT Premijer lige ugostila Vrijednosnice Osijek te je lako slavila s 25 poena viška.

Bio je to dvoboj sredine ljestvice, ali momčadi koje će teško do Lige za prvaka jer šesto Škrljevo Šibenki bježi već tri pobjede pet utakmica do kraja drugog dijela.

Usprkos tome, Šibenka je odigrala opušteno i napadački iznimno nadahnuto, posebno u prvoj i četvrtoj dionici. U prvoj su domaći stavili 29 poena i već napravili 13 razlike, a u četvrtoj je VROS potpuno razbijen.

Iznimno dobro je dvica služila Šibenik, dominiralo se pod košem gdje je Pavao Paić s klupe "radio što je htio". Šibenski centar za samo 22 minute skupio je 27 poena uz šest skokova.

Zabili su domaći i devet trica iz 22 pokušaja, prednjačio je tu Domagoj Bašić s tri iz tri pokušaja za 13 poena, tri je dodao i Paić. 18 poena ubacio je Adnan Arslanagić za 106:81 pobjedu.

VROS je ravnomjerno dijelio minute, a najviše je ubacio Kuany Ngor sa 17 poena i sedam asistencija, uz još petoricu s po 11 ili deset poena.

VROS je tako na pet pobjeda, jednu više od Furnira i Alkara i na istom broju kao i Sonik, dok Šibenka ima pobjedu više sa Zabokom.