Alkar na pogon sjajnog McGlynna u Sinju priredio novu senzaciju i svladao Zadar!

Matej Kačan • ponedjeljak, 31.01.2022.

Košarkaši Alkara upisali su petu pobjedu sezone, a drugu protiv domaćih velikana. Alkar je u Sinju nakon produžetka nadvisio Zadar s 88:86...

Čak 17 poena u posljednjih četiri i pol minute su košarkaši Zadra zabili u Sinju kod Alkara, a to im je bilo dovoljno samo za odgodu blamaže i produžetak u kojem su kasnije izgubili.

Naime, Zadar je u prvih 35 minuta do tada ubacio samo 60 poena i četiri i pol minute do kraja bio je u minusu od velikih 11 poena protiv ekipe iz donjeg doma koja se nadala novoj senzaciji poput one protiv Cibone.

Zadrani su većinu utakmice odigrali užasno. Posebno se to odnosilo na prvu dionicu kad se praktički nisu mogli sastati u napadu i nakon četiri minute igre je 4:4, a Sinjani na pogon šuterskih partija McGlynna i Vučića odvojili do 17:12.

Malo su proradili gosti početkom druge pa su prešli i u lagano vodstvo, ali su opet stali i Alkar se do poluvremena odvaja na pomalo i senzacionalnih 38:30. Nije ni treća dionica donijela neko veće približavanje Zadra, Sinjani su prednost održali na 62:56.

I onda se novim očajnim ulaskom Zadra u četvrtu činilo kako je susret riješen, Sinjani odlaze na tih 11 razlike pogonjeni sjajnim McGlynnom, ali tada kreće povratak Zadra.

Drežnjak je zabio tricu, nakon dvice Cartera i pogodaka s bacanja dodaje Drežnjak još jednu, a u samoj završnici Dominik Mavra zabija dvije pa Zadar u posljednjoj minuti ima 77:73.

No, nije ni tu gotovo jer McGlynn pogađa dvojku, Mavra zabija samo jedno bacanje pa maestralni Amerikanac 18 sekundi do kraja dodaje novu tricu, svoju šestu večeri za 78:78.

Posljednji napad Zadra uzeo je Carter, ali nije pogodio pa se ide u produžetak. No, ni tamo nema sreće za prvake i vodeće na ljestvici.

Otvorio je Zadar s 3:0, ali tricom odgovara Roko Gizdavčić pa sedmu dodaje McGlynn. U samoj završnici napade Zadra preuzeo je Carter koji je pogodio bacanja za 86:86 14 sekundi prije kraja, ali Zadrani zadnji napad ne brane, već Junaković radi faul na Vučiću.

On je pogodio oba, a posljednji napad Zadra opet je neuspješan jer je Carter promašio tricu i pružio novu senzaciju Sinjanima koji su tako u samo dva mjeseca svladali Cibonu i Zadar.

McGlynn je bio apsolutni heroj Alkara sa sedam trica i 30 poena uz pet skokova, dok je Viktor Šarić dodao 13 poena, a kapetan Vučić šest uz pet skokova, od čega su dva ključna bacanja za pobjedu.

Kod Zadra su Carter i Junaković ostali na 18 poena, a Carter je imao i devet skokova te osam asistencija. 12 je zabio Mavra, a po 10 Jordano, Marčinković i Drežnjak.

Ovo je tek treći poraz Zadra u sezoni HT Premijer lige pa je Split blizu s pobjedom, ali i utakmicom manje uz isti broj poraza. Alkar je upisao petu pobjedu, drugu u nizu i sve je bliže ostanku.