SEHA liga, skupina B, 1. kolo, 04.02.2022, 18:00 h
Vardar Skoplje 24:25 Nexe Našice
Nexe Našice

Krenula SEHA liga: Nexe u dramatičnom dvoboju slavio u Skoplju kod Vardara

Mihaela Bradovski • petak, 04.02.2022.

Otvaranje SEHA lige nije moglo bolje proći za rukometaše Nexea. Odigrali su odličnu utakmicu u Skoplju i upisali pobjedu 25:24...

Počela je nova sezona SEHA lige, a čast da je otvore imali su Vardar i Nexe. Našičani su odradili sjajan posao i upisali su zvučnu pobjedu u Skoplju koju su izborili u posljednjoj minuti.

Od početka se Nexe postavio čvrsto i ozbiljno, igrao je tečnije i odmah je preuzeo vodstvo. Otišli su Našičani na tri gola prednosti, u 23. minuti Tomić je pogodio za najviših 11:7 nakon čega se Vardar budi i veže tri pogotka.

Na odmor se ipak otišlo s vodstvom Nexea 13:11 čime su Našičani okrunili dobro odrađeno prvo poluvrijeme.

Ulazak u drugo poluvrijeme nije bio dobar. Uvukla se nekakva nervoza, počele su se nizati pogreške i Vardar je s četiri uzastopna gola napravio preokret da bi Nexe u sedmoj minuti preko Kavčiča prekinuo taj crni niz i postigao svoj prvi pogodak u drugom dijelu.

Taj loš početak nije demoralizirao Našičane koji su imali spreman odgovor i potpuno su se vratili u egal. Do kraja susreta momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a u zadnjoj minuti Predrag Vejin pogodio je za 25:24.

Vardar u zadnjem napadu nije uspio probiti obranu Nexea koji zadržava vodstvo 25:24 i odnosi pobjedu.

Kod Nexea šest golova postigao je Fahrudin Melić dok je pet zabio Halil Jaganjac. Kod Vardara po pet golova zabili su Yoel Morales i Timur Dibirov.