Bundesliga, 21. kolo, 05.02.2022, 18:30 h
Bayern 3:2 RB Leipzig
RB Leipzig

Nagelsmann opet bolji od bivšeg kluba, Gvardiol zabio odlučujući autogol

Matej Kačan • subota, 05.02.2022.

Nogometaši Bayerna uzeli su pobjedu u središnjem dvoboju 21. kola Bundeslige. Bayern je autogolom Joška Gvardiola svladao Leipzig s 3:2 i opet se odvojio od Dortmunda...

Na Borussiji Dortmund opet je pritisak uoči nedjeljnog dvoboja s Leverkusenom, a na Jošku Gvardiolu bit će pritisak i breme tragičara nakon susreta Bayerna i RB Leipziga.

Možda i najatraktivniji dvoboj u Bundesligi posljednjih godina imao je svoj novi čin na Allianz Areni u subotu u 21. kolu, a Bavarci i Julian Nagelsmann uzeli su i drugu ovosezonsku pobjedu nad Leipzigom nakon 4:1 u četvrtom kolu.

Gvardiol je u 58. minuti skrenuo ubačaj Sergea Gnabryja u svoju mrežu za 3:2, što je na kraju bio i konačan rezultat za pobjedu Bayerna, ali i prije toga događalo se mnogo toga.

Aktivno je krenuo Bayern, a prijetio je i Leipzig preko vrlo raspoloženog Danija Olma u prvih 20 minuta, ali iz prve četvrtine susreta s prednosti izlazi Bayern zahvaljujući pogotku Thomasa Müllera koji se našao na pravom mjestu u 12. minuti na odbijancu.

Nije dugo trebalo da Leipzig izjednači. U 27. minuti Konrad Laimer idealno je poslužio Andrea Silvu na gol crti i ovaj nema težak posao pogoditi mrežu za 1:1.

Zabio je Müller još jedan gol, u 36. minuti, ali taj je poništen zbog prekršaja u akciji ranije. No, do poluvremena domaćin ipak opet vodi, strijelac je Robert Lewandowski koji najbolje reagira na Comanov ubačaj.

Početkom drugog dijela Leipzig je opet izjednačio, opet asistencijom Laimera koji je ovaj put našao Christophera Nkunkua, a ovaj zabio za 2:2.

No, pet minuta kasnije dogodio se taj ubačaj Gnabryja, nesretna reakcija Gvardiola i pobjeda Bayerna. Bavarci imaju čak 68 golova nakon 21 susreta i idu prema rušenju rekorda od 101 gola, a Leipzig je prekinuo niz od tri pobjede. Gvardiol je odigrao cijeli susret, a Josipa Stanišića nije bilo u sastavu domaćina.