Noć bez iznenađenja, Lakersi bolji od Knicksa u povratku LeBrona

Matej Kačan • nedjelja, 06.02.2022.

Noć u NBA ligi nije imala utakmicama najbogatiji program, kao ni neka velika iznenađenja. Sunsi, Grizzliesi, Heat i Bucksi su kao ekipe iz vrha uvjerljivo slavile...

Najneizvjesniji dvoboj sinoćnjeg NBA programa odigran je u Crypto.com Areni u Los Angelesu gdje je odigran NBA klasik između Lakersa i Knicksa. Lakersi su slavili, i to tek u produžetku sa 122:115, a do pobjede ih je vodio LeBron James.

James se vratio nakon pet utakmica izbivanja i pomogao je Lakersima da nadoknade čak 21 poen deficita iz druge dionice, izbore produžetak i odjure do pobjede. 15 razlike bilo je na poluvremenu, ali su Lakersi u šest minuta napravili 21:6.

Imao je domaćin i 108:99 dvije i pol minute do kraja, ali su i Knicksi imali jedan povratak u sebi pa su preko RJ Barretta i njegove trice za 111:111 stigli do produžetka. No, u dodanom vremenu Lakersi su vodili cijelo vrijeme i slavili.

James je odmah poveo ekipu s 29 poena, 13 skokova i 10 dodavanja, 29 je ubacio i Malik Monk, dok je Anthony Davis imao 28 poena i 17 skokova. Kod Knicksa je 36 uz osam skokova imao Barrett, a 32 uz 16 skokova i sedam asistencija Julius Randle.

Nakon što im je prekinut veliki niz pobjeda, Phoenix Sunsi odlučno su krenuli u novi i u obranu prvog mjesta lige. Prva stanica bili su Washington Wizardsi bez nekoliko važnih igrača i oni su apsolvirani s lakih 95:80.

Deandre Ayton je s 20 poena i 16 skokova vodio Sunse, 14 je dodao Chris Paul. Kod Washingtona nije bilo baš raspoloženih, a bolji od ostalih bio je Montrezl Harrell s 15 poena i sedam skokova.

Ostali favoriti bili su jednako uvjerljivi uz raspoložene zvijezde. Ja Morant vodio je svoj Memphis s 33 poena, sedam asistencija i pet skokova do 135:115 pobjede nad Orlandom, 37. u sezoni.

Ljuti boj bije se za vrh Istoka, a tu je Miami Heat ostvario 34. pobjedu sa 104:86 protiv Charlotte Hornetsa. 27 poena uz šest skokova imao je Jimmy Butler. Pobjedu manje ima Milwaukee koji je sa 137:108 svladao Portland uz 29 poena i devet skokova Giannisa Antetokounmpa.

113:103 pobjedu u donjem domu Zapada ostvarili su Sacramento Kingsi nad Thunderom. Harrison Barnes vodio je jedne s 24 poena, devet skokova i pet dodavanja, dok je na drugoj strani Josh Giddey zabio 24 uz osam asistencija.