HT Prva liga, 22. kolo, 06.02.2022, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb
Suci: Dario Kulušić, Goran Perica, Vice Vidović, Marko Cestarić
Mijo Caktaš 81'
Osijek

Osječani preživjeli početni šok i lošu fazu te na kraju sigurno svladali Dragovoljac

Matej Kačan • nedjelja, 06.02.2022.

Usprkos nešto nesigurnijoj igri u prvom poluvremenu i zaostatku, nogometaši Osijeka svladali su Hrvatski dragovoljac te su se tako vratili pobjedama i utrci u vrhu...

Marino Kukoč
65'
21
Zoran Alexander Cvetković
74'
28
Mario Veljača
74'
9
Karlo Perić
85'

Nenad Bjelica

Nije dugo trajala kriza Osijeka. Nakon šokantnog poraza od Slavena u prvom kolu proljetnog dijela, na klupu Osijeka vratio se Nenad Bjelica, a s njim su se vratile i pobjede.

Premda je Hrvatski dragovoljac opet pokazao da ono što Dragan Tadić slaže ima smila, čini se da nestaje snage, kvalitete, ali i vremena kako bi se to pretočilo u bodove.

Odmah je dvoboj krenuo sadržajno i gledali smo zaista sjajno prvo poluvrijeme. Već nakon minute igre trese se okvir gola, Fućak i Kleinheisler kombiniraju lijevo pa lopta dolazi do Damjana Bohara koji sa sedam metara gađa stativu.

Fućak je bio jedan od najaktivnijih u prvom dijelu za Osijek, ali je nakon ove promašene šansee Dragovoljac to kaznio. Igra se osma minuta kad je Čirjak na lijevoj strani ukrao loptu, otresao Milu Škorića i sjurio se, poslao povratnu Bernardu Karrici koji lako s desetak metara zakucava u gol.

Krenuo je Osijek po gol, nizale su se prilike, poluprilike i šanse, bili su tu Fućak, Mierez, Bohar, Fiolić i ostali, ali je najbolju priliku imao Hrvatski dragovoljac, i to za 2:0.

U 27. minuti je ubačaj s desne strane došao Friganu u noge na pet metara, on se s braničem na leđima okrenuo i pucao po golu, ali Ivica Ivušić sjajno reagira.

Kad to nije ušlo, Osijek je izjednačio uz dosta sreće. Kleinheisler je u 29. minuti opalio s 25 metara, a lopta u letu pogađa Niku Glešića i mijenja smjer te vara Šubarića, a Galešiću pišemo autogol.

Do poluvremena je Osijek propustio još jednu izglednu šansu, Mierez je spustio Fućku, ali udarac ovog Šubarić sjajno čupa ispod grede pa Hrvatski dragovoljac na poluvremenu ima vrlo aktivnih 1:1.

U drugom dijelu događalo se mnogo manje, a susret je prelomio događaj u 50. minuti. Izveden je korner i Mierez je iz pada glavom zatresao gredu, ali ga je u tom padu nogom u glavu pogodio Frigan.

Dugo s gledao VAR pa Dario Kulušić na kraju ipak pokazuje bijelu točku, a s nje je siguran Bohar i Osijek je okrenuo. Razvodnila se potom igra zbog izmjena i prekršaja, a Osijek je sve riješio u 81. minuti.

Nešto ranije u igru je ušao Mijo Caktaš i "super sub" zabio je drugi gol u drugom nastupu po ulasku s klupe, pronašao ga je Jurčević s lijeve strane i ovaj iz prve s 12 metara gađa sam kut vrata.

Ostalo je tako do kraja pa se Osijek vratio na drugo mjesto i diobu s Rijekom na 43 boda. Dva manje ima Hajduk, a 43 ima i Dinamo koji će kolo zaključiti protiv Istre. Dragovoljac je na 14 bodova od Istre i 16 od Slavena te Šibenika i pred ispadanjem je.