Musa i Perica zabijali za svoje momčadi

Matej Kačan • nedjelja, 13.02.2022.

Hrvatski napadači Stipe Perica i Petr Musa imali su uspješnu subotu. Oni su na susretima svoje Boaviste i Maccabija tresli mreže...

Dobru subotu u europskim ligama imala su dva napadača koja su branila boje mladih hrvatskih reprezentacija. Petar Musa i Stipe Perica zabijali su za svoju Boavistu, odnosno Maccabi.

23-godišnji Musa u sjajnoj je formi i mrežu trese već treću utakmicu u nizu. On je Boavistu u dvoboju protiv Portimonensea doveo do izjednačenja i boda u 41. minuti.

Napadač na posudbi iz praške Slavije trenutno je na osam pogodaka u portugalskoj ligi ove sezone, što ga čini prvim topnikom Boaviste i osmim lige.

I Perica je na osam pogodaka, ali u izraelskom prvenstvu, a posljednji je postigao na gradskom derbiju za Tel Aviv protiv Hapoela. On je svoju momčad doveo u vodstvo već u trećoj minuti.

Do kraja su pala još četiri gola, a Maccabi je do pobjede stigao u nadoknadi s 3:2 te se učvrstio na trećem mjestu.

Uz osam prvenstvenih golova, Perica ima i dva u Konferencijskog ligi gdje je ostao zlatnim slovima upisan kao strijelac prvog pogotka u povijesti skupina ovog natjecanja.