Potop nositeljica u Dubaiju, samo jedna prošla u četvrtfinale

Mihaela Bradovski • srijeda, 16.02.2022.

Dan iznenađenja na WTA turniru u Dubaiju. Samo jedna nositeljica izborila je prolaz u četvrtfinale vrlo jakog turnira...

Odličnu formu nastavlja pokazivati Jelena Ostapenko koja je u osmini finala bila bolja od Ige Swiatek u tri seta. Treći set otišao je u tie-break, a nakon serija breakova u tom setu, Ostapenko je na kraju izašla kao pobjednica sa 7:4.

Od turnira se oprostila i četvrta nositeljica Garbine Muguruza koja je poražena u tri seta od Veronike Kudermetove. Španjolka je dobila prvi set sa 6:3, ali nakon toga Ruskinja je bila bolja i odnijela je pobjedu.

Niti deseta nositeljica Elina Svitolina nije izborila prolaz. Ona je poražena od Jil Belen Teichmann, igrala je dobro do tie-breaka prvog seta, ali njega je izgubila sa 7:0 i nakon toga potpuno pala u drugom setu.

Potopu nositeljica pridružila se i Arina Sabalenka koja je izgubila od Petre Kvitove s dva puta po 6:4. Prva nositeljica nije pronašla pravu igru i Kvitova je dosta lako za manje od sat i pol prošla dalje.

Ništa bolje sreće nije bila niti druga nositeljica Barbora Krejčikova koja je također ispraćena iz turnira i to porazom u dva seta protiv Ukrajinke Dajane Jastremske.

Jedina nositeljica koja je dohvatila četvrtfinale je Ons Jabeur. Osmopostavljena Tunižanka prepustila je samo četiri gema Jessici Peguli.

WTA Dubai, osmina finala:
Jelena Ostapenko (Latvija) - Iga Swiatek (Poljska, 6) 4:6, 6:1, 7:6(4)
Veronika Kudermetova (Rusija, Q) - Garbine Muguruza (Španjolska, 4) 3:6, 6:4, 6:4
Jil Belen Teichmann (Švicarska, LL) - Elina Svitolina (Ukrajina, 10) 7:6(0), 6:2
Simona Halep (Rumunjska) - Elena Gabriela Ruse (Rumunjska, Q) 6:3, 6:2
Marketa Vondroušova (Češka, Q) - Varvara Gračeva (Rusija, Q) 6:2, 6:0
Petra Kvitova (Češka) - Arina Sabalenka (Bjelorusija, 1) 6:4, 6:4
Dajana Jastremska (Ukrajina, Q) - Barbora Krejčikova (Češka, 2) 6:3, 7:6(3)
Ons Jabeur (Tunis, 8) - Jessica Pegula (SAD) 6:3, 6:1