HT Prva liga, 24. kolo, 18.02.2022, 18:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Anto Marić (Zagreb), Dejan Vuković (Zagreb)
Mario Marina 56' (11m)
Slaven Belupo

Kriza trese Goricu, Slaven Belupo joj održao lekciju

Mihaela Bradovski • petak, 18.02.2022.

U prvom susretu 24. kola HT Prve lige Gorica je ugostila Slaven Belupo i upisala visok poraz 3:0. Goričani su upisali peti uzastopni poraz i u velikoj su krizi...

Slaven Belupo se preporodio i s iznimkom prošlog kola i poraza protiv Hajduka, izgleda jako dobro, a s druge strane Gorica je u teškoj krizi. Ne ide joj u prilog niti što je ostala bez Kristijana Lovrića, svog najboljeg igrača, a u prvom susretu od njegovog odlaska izgubila je glatko od Slaven Belupa na svom travnjaku.

Ako je netko mislio da će Atiemwen samo tako zamijeniti Lovrića, jasno, to ne može preko noći. Nigerijac je pokazao neke dobre stvari, ali još je daleko od prave pripremljenosti i trebat će vremena.

Susret nije mogao lošije početi za Goricu. Već u drugoj minuti Marina je uzeo Kaliku loptu pred kaznenim prostorom, dao je za Caimacova koji puca s 22-23 metra, lopta nekog pogađa, vara Kotarskog i ulazi u mrežu.

Kada se taman činilo da se Goričani polako počinju oporavljati, uslijedio je novi šok. U desetoj minuti, iz druge prilike za goste na susretu, već je 2:0. Ubačena lopta u 16 metara došla je do Zapate, on puca u blok, ali lopta se odbija do Zvonareka koji iz nezgodne pozicije zabija.

Slaven Belupo igrao je bolje, bio je opasniji i bio je bliže trećem nego Gorica prvom pogotku, ali na odmor se otišlo s tih 2:0.

U nastavku je vrlo brzo sve riješeno. U 54. minuti Bogojević je pobjegao obrani, Jovičić ga je dostigao i s obje ruke srušio s leđa. Jovičić je dobio crveni karton, gosti kazneni udarac koji Marina pretvara u pogodak.

Do kraja susreta gosti su rutinski održavali visoku prednost i na kraju su zasluženo slavili. Teški dani za Krunoslava Rendulića.