Inter opet posrnuo na radost Milana i Napolija, remi Venezije i Genoe

HINA, Matej Kačan • nedjelja, 20.02.2022.

Novi kiks i treću utakmicu u nizu bez pobjede u Serie A upisao je Inter koji je kod kuće poražen od Sassuola s 2:0...

Nogometaši Sassuola u susretu su 26. kola talijanskog prvenstva priredili senzaciju svladavši branitelja naslova Inter u Milanu s 2:0.

Nakon što je vodeći Milan u subotu odigrao samo 2:2 na gostovanju kod posljednje Salernitane, Inter je imao priliku preuzeti vrh pobjedom protiv momčadi iz sredine ljestvice Sassuola.

No, Inter je u utakmicu krenuo dekoncentrirano, redale su se pogreške domaćih igrača, a Sassuolo je to iskoristio s dva pogotka u prvih pola sata. Prvo je Raspadori u 8. minuti preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora svladao Samira Handanovića nakon što je Hakan Calhanoglu izgubio loptu, da bi Scamacca 18 minuta kasnije pogodio glavom od vratnice za 2:0.

Ivan Perišić igrao je za Inter do 78. minute, dok Marcelo Brozović nije konkurirao za nastup zbog suspenzije. Inter je zabio u nadoknadi, ali je pogodak Stefana de Vrija poništen zbog ruke.

Inter je tako ostao drugi s 54 boda, dva manje uz utakmicu manje od vodećeg Milana, a jednim više od trećeg Napolija koji u ponedjeljak gostuje kod Cagliarija.

U ranijem su susretu Venezia i Genoa odigrali 1:1. U prvih pola sata pala su oba gola, Henry je Veneziju doveo u vodstvo i 13. minuti, dok je konačan rezultat postavio Ekuban u 29.

Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta za Genou koja upisuje četvrti remi u nizu i ostaje predzadnja, dok je Venezia na 17. mjestu.