Liga prvaka, nokaut faza, Osmina finala - prve utakmice, 22.02.2022, 21:00 h, El Madrigal, Villarreal

Matej Kačan • utorak, 22.02.2022.

Nakon prvog dvoboja Villaarreala i Juventusa nismo blizu odluci o onome tko ide dalje. Villarreal je izborio remi hrabrom igrom i pogotkom Danija Pareja nakon sjajnog starta Dušana Vlahovića...

Manu Trigueros
78'
12
Pervis Estupinan
78'
21
Yeremi Pino
90'
16
Boulaye Dia
90'
Leonardo Bonucci
46'
5
Arthur
71'
28
Denis Zakaria
81'
17
Luca Pellegrini
87'
Trener
Massimiliano Allegri

Nema rješenja dvomeča Villarreala i Juventusa nakon prvih 90 minuta. Odličan početak Juventusa Villarreal poništio je hrabrom i dobrom igrom, a onda i pogotkom za remi.

Idealno je krenuo Juventus, a još idealnije je svoj debi u Ligi prvaka započeo Dušan Vlahović koji je zabio nakon sam 33 sekunde debija. Danilo je pokupio jednu loptu na sredini, odmah poslao dugu gdje Vlahović utrčava između dvojice, prima na rubu 16 metara s desne strane i odmah iz prve pogađa u suprotni kut.

No, nakon toga je Villarreal zaigrao bolje i povezao konce igre. Brzo su došle i dvije odlične šanse domaćina, prvo je Giovani Lo Celso odlično pucao nakon prodora Pedraze, ali je pogodio spojnicu grede i vratnice u 13. minuti. Samo tri minute nakon toga Španjolci napadaju desno, Capoue nakon driblinga šalje prizemnu za Danjumu koji je odlično probao petom, ali Szczesny još bolje brani.

Primirila se malo utakmica nakon toga, a bolje dvije situacije dolaze tek u 33. i 35. minuti kad su Alvaro Morata s jedne, a Capoue s druge strane svoje udarce poslali preko gola. U 38. Juventus ima dobru situaciju kad je u sredinu ušao McKennie, ali mu je udarac blokiran, a odmah s druge strane Matthijs De Ligt blokira dobar povratni pokušaj Lo Celsa.

Usprkos tome što je Villarreal jako dobro stajao na terenu i imao nekoliko izraženih situacija, na poluvremenu je ipak gubio.

Po novom izlasku na teren, Juventusu je za prvu šansu trebalo dvostruko duže nego u prvom dijelu. Nakon 67 sekundi McKennie dugom loptom pronalazi Moratu koji volej šalje pokraj vrata.

Umrtvila se utakmica nakon toga, sve do 66. minute kad je Villarreal izjednačio. Capoue šalje novu dobru loptu, ovaj put u kazneni prostor gdje se otvorio "krater" u obrani, u prostor utrčava Dani Parejo koji iz prve iz blizine zakucava pored nemoćnog vratara.

Razvodnjena igra nastavlja se i nakon pogotka, zaoštrilo se u startovima i u reakcijama pa dvadesetak minuta prolazi u izmjenama i kartonima, a onda se u 85. ukazao Vlahović novim sjajnim udarcem, ali Rulli brani odličnim refleksom.

Do kraja pogodaka nema pa Španjolci u Torino nose aktivan rezultat. Gola u gostima nema pa će pobjednik uzvrata ići dalje, krećemo praktički "od nule".