HT Prva liga, 25. kolo, 27.02.2022, 18:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Igor Pajač, Bojan Zobenica, Ivan Mihalj
1:0(0:0) Dinamo
Dinamo

Bjelica dobio bitku protiv Kopića, Osijek skinuo Dinamo s vrha

Jan Šneler • nedjelja, 27.02.2022.

U zadnjem susretu 25. kola HT Prve lige Osijek je slavio protiv Dinama 1:0 i došao na prvo mjesto ljestvice. Adut s klupe ponovno je bio Antonio Mance koji je realizirao jednu od rijetkih prilika koje su se ukazale u ovom susretu...

Nakon pobjede protiv Seville u četvrtak, u derbiju 25. kola HT Prve lige, Dinamo je poražen od Osijeka. U ne pretjerano uzbudljivoj i prilikama bogatoj utakmici, Osječani su se pokazali kvalitetnijima i što je iznimno važno, fizički spremnijima protiv očiglednog umornog Dinama. Na taj način, premda imaju utakmicu viška, Osječani preuzimaju vrh ljestvice.

Premda je prvo poluvrijeme počelo s nešto živosti i par dobrih kombinacija sa svake strane, na prvu pravu priliku trebala se čekati 20. minuta. Petar Bočkaj ubacio je u šesnaesterac, a Bruno Petković glavom silovito, ali pored gola.

Ne može se reći da je jedna momčad bila bolja, doslovno se radilo o nijansama jer su i Osijek i Dinamo stvarali prilike. Solidnu šansu u 34. minuti imao je Mijo Caktaš, ali samo u blok. Ne pretjerano efikasno, ali prilikama relativno pristojno poluvrijeme u kojem pogodaka ipak nije bilo.

U nastavku susreta ovoga puta nešto mirniji uvod. Opet se većina borbi vodila na sredini terena i ponovno petnaestak minuta bez prave prilike. U 57. minuti Laszlo Kleinheisler pucao je s ruba šesnaesterca, ali Dominik Livaković bio je na mjestu.

Odličnu šansu imao je Dinamo u 70. minuti. Mislav Oršić silovito je tukao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, Ivica Ivušić nakratko odbio do Komnena Andrića koji iz velike blizine ne uspijeva zahvatiti loptu.

U 73. minuti Nenad Bjelica uveo je trojicu igrača među kojima i Kristijana Lovrića, a dvije minute kasnije pomalo iznenađujuće Željko Kopić vadi Oršića. Nije mu se isplatilo zatvaranje utakmice jer je Osijek dvije minute kasnije poveo.

Očajno je reagirala Dinamova obrana, prvo je pogriješio Bartol Franjić i ostavio Ivana Fiolića, a potom Josip Šutalo promašuje loptu i dopušta Antoniju Manceu da zabije za 1:0. U najgorem trenutku Dinamo je primio gol, umor je bio sve veći kod Modrih, a to iskorištava Osijek i mirno privodi susret kraju te preuzima vrh tablice.