Varaždin se malo odvojio na vrhu, Orijent i dalje u slobodnom padu

HINA, Matej Kačan • subota, 05.03.2022.

Nogometaši Varaždina povećali su prednost na vrhu ljestvice u odnosu na pratnju, ponajprije od Intera poraženi RUdeš, i to nakon gostujuće pobjede od 2:0 kod Kustošije, u dvoboju 19. kola Druge lige...

U prošlom kolu Varaždin je nenadano ostao bez domaćih bodova protiv zaprešićkog Intera (0:1), ali je izgubljene bodove nadoknadio pobjedom kod Kustošije uz jučerašnji poraz Rudeša od Intera pa se malo odvojio na vrhu.

Posavec je u 33. minuti načeo domaćina koji je na samom kraju prvog dijela propustio realizirati jedanaesterac i izjednačiti. Utakmica je zaključena u 48. minuti kad je igrač Hajduka Tonio Teklić zabio za 2:0.

Dugopolje je dva puta vodilo kod Dubrave Tim Kabel, ali je završilo bez pobjednika 2:2. Brnić i Bagarić su zabijali za Dugopolje, a za domaćina su strijelci bili Ibiši i Ljubanović.

Orijent 1919 je nastavio nizati poraze u drugom dijelu sezone. Ovaj put su Sesvete na Krimeji slavile s uvjerljivih 3:0, a golove su postigli Ivkič, Baltić i Stojanović, dok je važne domaće bodove za bijeg iz donjeg doma ljestvice osvojila Cibalia. Vinkovčani su golovima Pušića i Perić-Komšića svladali Jarun s 2:1.