Gorica slavljem u Osijeku također zaključila drugi krug

Matej Kačan • subota, 05.03.2022.

Treća momčad nakon sinjskog Alkara i Šibenke koja je odigrala 22 kola prije dijeljenja HT Premijer lige je Gorica. Ona je u gostima svladala VROS te će u Ligu za prvaka s 13-9 omjerom...

Košarkaši Gorice treći su, nakon Alkara i Šibenke, odigrali 22 utakmice, odnosno puna dva kruga HT Premijer lige. Oni će u Ligu za prvaka s omjerom 13-9 do kojeg su došli pobjedom nad Vrijednosnicama Osijek u gostima s 93:87.

Osječani su vodstvo imali krajem i nakon prve dionice s 24:20, ali je sredinom druge Gorica krenula u seriju koja je 34:33 pretvorila u 47:39 za goste dvije i pol minute do kraja poluvremena.

To je bilo to od promjena vodstva, VROS je do kraja hvatao rezultat, ali nije se uspio približiti u egal. Uglavnom se prednost gostiju do samog kraja kretala između pet i 10 poena razlike uz maksimalnih +12 na početku četvrte.

Goricu je u ovom vrlo efikasnom susretu vodio Karlo Uljarević s 19 ubačaja, dok je 14 uz deset skokova imao Dino Cinac. Odličan je bio i Borna Kapusta kojem je skok nedostajao za triple-double. Skupio je 13 poena, 14 asistencija i devet skokova.

Kod Vrijednosnica, koje su na 6-15 omjeru te će u Ligu za ostanak, 34 poena ostvario je Vito Porobić, ali osim Ngora Kuanyja Kuayja s 20 pomoći nije bilo.