Igokea nanijela Matkovićevoj Megi i četvrti poraz u nizu i učvrstila mjesto za doigravanje

Matej Kačan • nedjelja, 06.03.2022.

Mega Mozzart hrvatskog centra Karla Matkovića poražena je u vrlo važnom susretu u lovu na doigravanje. Bolj od Mege bila je Igokea...

Košarkaši Igokee sve su bliže osiguravanju pozicije među najboljih šest ekipa ABA lige i mjesta u doigravanju. Igokea je svladala Megu u gostima i skočila na 11-9 omjer.

Dovoljno je to za peto mjesto i tri pobjede više od Mege i Cibone koje su prva prijetnja Igokei i FMP-u na petom, odnosno šestom mjestu koja posljednja vode u doigravanje.

Mega je dobro krenula u sezonu, ali od omjera 8-6 ima četiri poraza u nizu i sve je dalje od doigravanja, a u ovom vrlo važnom susretu napadački je stala u trećoj dionici i prosula vodstvo s poluvremena.

Nakon 20 minuta bilo je 37:32 za domaće, ali su u trećoj ostali na samo 13 poena, a Igokea je pretvorila minus pet u plus deset i tu prednost je održavala do kraja i 81:71.

Antabia Waller je sa 17 poena vodio pobjednike, 14 je dodao Marko Jošilo koji je imao i pet skokova. Kod Mege je Jović ubacio 19 uz osam skokova, a Karlo Matković je odigrao 24 i pol minute, iz igre gađao 8/13 za 17 poena i 12 skokova.