Velika pobjeda Splita, na Gripama održao lekciju Mornaru

Branimir Korać • petak, 11.03.2022.

Nakon poraza u Novom Mestu protiv Krka, dvoboj protiv Mornara dodatno je dobio na važnosti za Split. Upisao je pobjedu 76:67 i vratio nadu u opstanak u ligi...

Split i Krka nastavljaju bitku za opstanak u ABA ligi, a nakon što je Split u prošlom kolu propustio priliku pobjedom u Novom Mestu napraviti veliki korak prema ostanku, na važnosti je dobio svaki sljedeći susret.

Gostovanje Mornara na Gripama viđeno je kao prilika za pobjedu, Mornar je daleko od idealnog stanja i Split je to iskoristio. Subotićeva momčad odradila je fantastično prvo poluvrijeme i tu je napravila najveći dio posla.

Vidjelo se koliko je Split bio hendikepiran ozljedom Shawna Jonesa s kojim bi vjerojatno imao koju pobjedu više i bio znatno konkurentniji. Iako još uvijek nije u punoj formi, ovdje je bio od velike pomoći.

Prvo poluvrijeme potpuno je pripalo Splitu koji se odvojio i stvorio visoku razliku ta ne poluvremenu imao vrlo lijepih 48:30.

U trećoj dionici Splićani su održavali visoku prednost, a Mornar se počeo približavati tek na samom kraju susreta kada je već bilo jasno tko će slaviti. Došli su gosti na minus sedam, ali nisu nijednom ozbiljnije zaprijetili potpunim povratkom.

Jones je susret završio s 18 poena i osam skokova, a po 14 poena dodali su Toni Perković (pet skokova) i Shannon Shorter (šest skokova).

Kod Mornara Marko Jeremić ubacio je 20 poena uz šest asistencija, a Taylor Smith 14 poena uz sedam skokova.