Premier liga, 29. kolo, 12.03.2022, 18:00 h
Manchester United 3:2 Tottenham
Tottenham

Kao vino: Ronaldo zabio hat-trick za pobjedu Uniteda nad Tottenhamom

HINA, Matej Kačan • subota, 12.03.2022.

Svoje mjesto u Top 4 i u borbi za Ligu prvaka održavaju nogometaši Manchester Uniteda. Oni su svladali Tottenham s 3:2, a briljirao je Cristiano Ronaldo...

Nogometaši Manchester Uniteda ponovno se nalaze na četvrtom mjestu ljestvice engleskog prvenstva nakon što su u odličnom dvoboju 29. kola na svom Old Traffordu svladali Tottenham Hotspur sa 3:2.

Junak pobjede bio je Cristiano Ronaldo koji je postigao sva tri pogotka za United te tako poništio sve napore gostiju koji su dva puta uspijevali nadoknađivati zaostatak.

Prvi pogodak Ronaldo je postigao snažnim udarcem s više od 20 metara u 12. minuti, no Tottenham je izjednačio u 35. minuti iz kaznenog udarca kojega je izveo Harry Kane, a nakon igranja rukom Alexa Tellesa u svom kaznenom prostoru.

Samo tri minute potom Ronaldo je vratio United u prednost uguravši loptu u mrežu iz velike blizine nakon ubacivanja Jadona Sancha. Novo poravnanje za goste stiglo je nakon autogola Maguirea u 72. minuti, on je pokušao spriječiti Reguilonovo ubacivanje za Romera i svladao De Geu.

Ipak, da tri boda ostanu u Manchesteru pobrinuo se Ronaldo svojim trećim golom u 81. minuti kada je bio najviši u skoku pred gostujućim vratima i glavom svladao Huga Llorisa.

Četvrti United sada ima 50 bodova, dva više, ali i čak četiri utakmice više od petog Arsenala dok je Tottenham sedmi s 45 bodova.