Majerova asistencija u ogromnoj pobjedi, Jakolišu mrvice, Bordeaux ne može zabiti ni s dva igrača više

Branimir Korać • nedjelja, 20.03.2022.

Nedjeljni program u Ligue 1 osim teškog poraza PSG-a kod Monaca, donio je visoku pobjedu Rennesa, ali i nevjerojatan poraz Bordeauxa...

Angers je napokon uspio prekinuti gubitnički niz i doći do pobjede. Učinio je to kod kuće protiv Bresta kojeg je svladao s 1:0 golom Sofianea Boufala iz završnice prvog poluvremena.

Marin Jakoliš ušao je u igru tek u samoj završnici kada je u sudačkoj nadoknadi zamijenio strijelca Boufala.

Sjajnu formu potvrdio je Rennes koji je s čak 6:1 na svom travnjaku pregazio skromni Metz. Ovo je Rennesu već peta uzastopna pobjeda, nakon onog minimalnog poraza protiv PSG-a je nezaustavljiv.

Tek nešto više od sat vremena bilo je potrebno Rennesu da dođe do šest golova prednosti, hat-trick je zabio Guirassy, dvostruki strijelac bio je Terrier, a jedan pogodak dodao je Hamari Traore.

Lovro Majer asistirao je iz kornera u 59. minuti za jedini pogodak Traorea. Na travnjaku je proveo 64 minute i još jednom odradio vrlo dobar posao.

Vratar Montpelliera Jonas Omlin radio je čuda na golu u Bordeauxu gdje je njegova momčad slavila 2:0. Već u 15. minuti gosti su vodili 2:0 golovima Wahija i Molleta da bi do kraja prvog dijela ostala s dva igrača manje nakon isključenja Cozze i Ristića.

U drugom dijelu ogroman pritisak domaćina koji je u tih 45 minuta imao čak 27 udaraca prema golu, ali Omlin je zaustavio sve što je išlo u okvir gola i Bordeaux je očajnom realizacijom napravio još jedan korak prema ispadanju. U zadnjih sedam kola osvojio je samo dva boda.

Novo razočaranje za Lyon koji je odigrao samo 0:0 u gostima kod Reimsa.