Kiks Kramarićevog Hoffenheima i Jakićevog Eintrachta, Bayern uvjerljiv u Freiburgu

Branimir Korać • subota, 02.04.2022.

Odigrano je pet susreta 28. kola Bundeslige, a Bayern se novom pobjedom približio obrani naslova prvaka. Od Hrvata nastupili su Kramarić i Jakić i ostali bez pobjede...

U važnom dvoboju u borbi za opstanak Arminia i Stuttgart remizirali su 1:1. Stuttgart je tako ostao ispred Arminije na ljestvici.

Gosti su došli do prednosti sredinom prvog dijela kada su zaradili kazneni udarac koji Saša Kalajdžić pretvara u pogodak.

Veliku priliku za povećanje vodstva u završnici prvog dijela imao je Marmoush. Kazna za taj promašaj stigla je početkom drugog dijela kada Florian Kruger zabija za 1:1.

Borna Sosa zbog ozljede je propustio oba prijateljska dvoboja Hrvatske u Dohi te i ovaj dvoboj protiv Arminije.

Bayern je odličnim nastupom u zadnjih 20 minuta slomio otpor Freiburga i visoko slavio s 4:1. Na odmoru je bilo 0:0, gotovo sat vremena čekalo se na prvi gol, a onda su gosti krenuli.

U 58. minuti Leon Goretzka u prvom nastupu nakon 4. prosinca zabija za vodstvo, no domaćin samo pet minuta kasnije preko Petersena poravnava.

Trenutak odluke bio je ulazak Serge Gnabryja koji u prvom kontaktu s loptom zabija za 2:1, dodao je još i asistenciju za gost Sabitzera, a još jedan pogodak postigao je Kingsley Coman.

Kramarićev Hoffenheim nije odigrao dobru utakmicu kod kuće protiv Bochuma i upisao je poraz 2:1. Koban je bio Japanac Takuma Asano, a na drugoj strani jedini strijelac bio je David Raum.

Hoffenheim je do pogotka došao u 54. minuti, bio je gol za 1:1, Kramarić je s desne strane dao povratnu loptu na vrh kaznenog prostora gdje do nje dolazi Raum i pogađa u gornji kut. Hrvatski reprezentativac igrao je svih 90 minuta.

Bayer je novom pobjedom učvrstio treću poziciju na ljestvici dok je Hertha ostala u zoni ispadanja. Apotekari su slavili 2:1 golovima Alarija i Bellarabija dok je na konačnih 2:1 smanjio Darida.

Samo 0:0 odigrao je Eintracht u Frankfurtu protiv Greuther Fürtha. Kristijan Jakić igrao je do 84. minute.