HT Prva liga, 29. kolo, 02.04.2022, 17:00 h, Šubićevac
Suci: Dario Bel, Kristijan Novosel, Tomislav Keglević
Vlatko Stojanovski 40'
Gorica

Toplak preporodio Goricu, upisana treća pobjeda u četiri kola

Branimir Korać • subota, 02.04.2022.

Nakon sedam uzastopnih poraza, Krunoslav Rendulić dobio je otkaz, a Goricu je preuzeo Samir Toplak. Od Toplakovog dolaska Gorica ima tri pobjede, remi i nijedan poraz...

Antonio Asanović
20'
8
Edin Julardžija
69'
88
Dino Skorup
80'

18
90'+2'
Trener
Samir Toplak

Veliki posao odradila je Gorica u Šibeniku gdje je slavila s 1:0 i nastavila odličan niz bez poraza. S druge strane Šibenčanima je ovo četvrti uzastopni poraz i ono što je još poraznije, najlošija su momčad u 2022. godini u HT Prvoj ligi, u devet odigranih kola, osvojili su samo četiri boda.

U prvom dijelu igralo se ravnopravno, bez previše prilika, ali jedna je iskorištena.

U 40. minuti Atiemwen je dobio loptu na lijevoj strani, odlično je nabacio za Kalika koji spušta loptu na peterac gdje je Stojanovski i on pogađa za vodstvo 1:0.

Inače, vrlo rano Dean Računica bio je prisiljen na promjenu, Karlo Bilić je već u 20. minuti napustio igru zbog ozljede.

U drugom dijelu Šibenčani su pokušavali doći do pogotka za poravnanje, imali su nekoliko solidnih situacija, posebno u 68. minuti Vidović koji je pucao sa sedam-osam metara, lopta je prošla Kotarskog, ali s crte ju je izbio Krizmanić.

Mogli su i Goričani u drugom dijelu do povećanja vodstva, ali u završnici je stativa zaustavila pokušaj Kalika nakon što ga je proigrao Mitrović.

Šibenčani tako nastavljaju s vrlo lošim nizom i njihova je sreća što su u prvom dijelu sezone stvorili prednost pa prvoligaški status nije upitan.