Zadrani bez krivog koraka protiv Cedevite Junior, Zabok preokretom svladao Goricu

Branimir Korać • nedjelja, 03.04.2022.

U dva susreta četvrtog kola Lige za prvaka košarkaša uspješni su bili domaćini. Zadar je bio bolji od Cedevite Junior, a Zabok je svladao Goricu...

Košarkaši Zadra upisali su pobjedu protiv Cedevite Junior s 89:72 i ostaju stopostotni od početka Lige za prvaka.

Zadrani su imali susret pod kontrolom i nisu dopustili Cedeviti Junior da ozbiljnije zaprijeti, ali tek u zadnjoj dionici posve su se odvojili i riješili pitanje pobjednika.

Na polovici četvrte četvrtine Cedevita Junior još uvijek je bila na jednoznamenkastom zaostatku, međutim nije uspjela držati korak sa Zadrom do kraja susreta te je u konačnici poražena.

Kod Zadra su se istaknuli Dario Drežnjak s 19 poena i Dominik Mavra s 15 poena i sedam asistencija. Kod poraženih Emir Šabić ubacio je 12 poena, a Filip Bundović 11.

Zabok je još jednom potvrdio kako nije zalutao u ovu ligu. Slavili su protiv Gorice s 92:84 te nastavili s dobrim nastupima.

Gorica ima za čim žaliti. Igrala je dobro, vodila 70:62 u zadnjoj četvrtini i onda stala. Do kraja utakmice Zabok je napravio čak 30:14, okrenuo rezultat i upisao pobjedu.

Predvodili su ga Lukša Buljević s 26 poena i sedam skokova te Bruno Levanić-Kutni s 18 poena i pet skokova. Kod poraženih Borna Kapusta ubacio je 27 poena, a Karlo Uljarević 17.