Novi pogodak Muse, hrvatski napadač odveo Boavistu do gostujuće pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 03.04.2022.

U 28. kolu portugalskog prvenstva Boavista je u gostima stigla do vrlo bitne pobjede protiv Famalicaa s 2:1, a strijelac drugog pogotka bio je Petar Musa...

Bivši mladi hrvatski reprezentativac Petar Musa nastavio je s dobrim igrama u dresu Boaviste gdje je stigao do desetog ovosezonskog gola.

Njegov klub slavio je u gostima kod Famalicaa s 2:1 te se tako odmaknuo od onih najugroženijih u borbi za opstanak, a Musa je u svom 16. uzastopnom nastupu u kojima je 90 minuta proveo na travnjaku, pružio još jednu dobru partiju.

Gosti su poveli iz kaznenog udarca u 16. minuti preko Gustava Affonsa da bi 20 minuta kasnije došli do drugog pogotka. Serija pogrešaka u obrani Famalicaa je kažnjena, vratar je uspio blokirati prvi nalet, lopta se odbila do Muse koji s ruba kaznenog prostora pogađa za 2:1.

Do kraja susreta domaćin je smanjio preko Jhondera Cadiza, ali nije uspio doći do potpunog povratka u utakmicu.

Musa je izašao u sudačkoj nadoknadi, a Ivan Dolček ostao je na klupi Famalicaa.