Bayern slomio Augsburg tek iz kasnog penala, Wolfsburg silovito prekinuo crni niz

Matej Kačan • subota, 09.04.2022.

Četiri susreta odigrana su u prvom subotnjem terminu u 29. kolu Bundeslige. Svakako vrijedi izdvojiti tešku pobjedu Bayerna nad Augsburgom, tek iz penala Roberta Lewandowskog u 82. minuti...

Minhenski Bayern ipak je u 29. kolu Bundeslige uspio upisati treću pobjedu u nizu i održati prednost nad Borussijom Dortmund, ali u dvoboju protiv 14. Augsburga stvari su išle teže od očekivanog.

Gosti su na Allianz Arenu stigli s dobrom formom od tri pobjede i remijem u pet utakmica, a imali su bod u džepu preko 80 minuta. Ipak, Bavarci su do pobjede došli kad je gostujući igrač igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a penal je u gol pretvorio Robert Lewandowski za jedini pogodak na susretu.

Bayern sad ima devet bodova više od Dortmunda, a nekoliko minuta upisao je i Josip Stanišić koji je u igru ušao u prvoj minuti nadoknade.

Svoj jako slab niz od tri poraza prekinuo je Wolfsburg kojem je u goste stigla momčad iz zone ispadanja, Arminia Bielefeld. Wolfsburg se od borbe za ostanak dodatno udaljio silovitom 4:0 pobjedom, a ostavio je Arminiju na 26 bodova i 16. mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije, ali uz opasnost da Hertha bodom ili sva tri kasnije danas protiv Uniona napravi skok za jedno mjesto.

Lukas Nmecha ime je igrača utakmice koji je s dva gola u prvom poluvremenu usmjerio Wolfsburg na pravi kurs, a u drugom dijelu posao su dovršili Maximilian Arnold i Max Kruse.

Na samom dnu lige ostao je Fürth koji je kod kuće poražen s 2:0 protiv Borussije Mönchengladbach. Marcus Thuram i Alassane Plea bili su strijelci u 18. i 24. minuti za pobjedu gostiju.

Najefikasnija utakmica odigrana je u Kölnu gdje je istoimeni domaćin u posljednjih pola sata preokrenuo 2:0 Mainza i stigao do pobjede. Vodio je Mainz golovima Burkardta i Onisiwoa, ali u 60., 78. i 82. minuti mreže tresu Skhiri, Ljubičić, Kilian za pobjedu i skok Kölna na sedmo mjesto.