Inter 2:0(1:0) Verona
Verona

Inter bolji od Tudorove Verone uz dvije asistencije Perišića

Matej Kačan • subota, 09.04.2022.

Šanse Intera za obranom naslova opet su povećane pobjedom nad Veronom i dolaskom na bod od Milana, a kod oba pogotka u 2:0 pobjedi asistirao je Ivan Perišić...

Drugi dvoboj subote u 32. kolu Serie A nije ponudio iznenađenje. Premda je Igor Tudor najavljivao motivaciju svoje ekipe da iskoristi šansu ako se ona ukaže, Inter je sa sigurnih 2:0 odradio posao.

Igrač utakmice za Inter svakako je bio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić. Sjajni Ivan je upisao dvije asistencije za oba gola, u 22. i 30. minuti i tako je odlučio pobjednika te je vratio Inter na samo bod od Milana i vrha.

Prvu asistenciju Perišić je upisao lijepim ubačajem koji je pronašao Nicola Barellu koji završava lijepim udarcem od grede, dok su drugi pogodak i asistencija došli iz kornera koji je Perišić odbio Edinu Džeki, a ovaj izbliza završio.

Perišić je odigrao svih 90 minuta, kao i Marcelo Brozović koji je zaradio žuti karton. Na drugoj je strani Boško Šutalo kod Tudora ušao u 82. minuti.

Tudorova Verona tako nastavlja sa šarenom i promjenjivom formom, a i dalje je deveta na tablici s 45 bodova. Fiorentina ima pet više uz dvije utakmice manje, a deseti Sassuolo dva boda manje uz utakmicu manje.