Partizan razbio Megu, Matković i Rudan uklopili se u sivilo

Matej Kačan • nedjelja, 10.04.2022.

Posljednje regularno kolo ABA lige odigrali su i Partizan i Mega Basket, a trenutno prvoplasirana momčad lige bila je uvjerljiva s gotovo 30 poena razlike...

Košarkaši Partizana i prije dvoboja s Megom u 26. kolu ABA lige znali su da će u doigravanje vjerojatno s druge pozicije, ali su svejedno posao shvatili jako ozbiljno te su ga tako i odradili.

"Crno-beli" su mladu momčad Mege Basket u beogradskoj Dvorani Ranka Žeravice deklasirali s 97:68 i tako su odradili sva regularna kola ABA lige s omjerom 21-4. Još im preostaje nadoknaditi susret protiv Cibone za pet dana.

Mega također nije imala ambicija u ovom susretu, pobjedom u Zadru je osigurala ostanak s devet slavlja, a ovdje je konkurentna bila tek u prvoj polovici prve dionice. No, onda je Partizan "stegnuo" obranu, proradili su Amerikanci Punter i Moore i odveli goste do pobjede.

Ključna je bila druga dionica koju je Partizan dobio s čak 18 razlike i dozvolio je domaćoj momčadi samo osam poena u tih deset minuta. Jako lijepo su se rasporedili strijelci kod pobjednika pa je Punter ubacio 16, Moore 14, a Madar i Zach LeDay 13, odnosno 12.

Kod Mege je Boriša Simanić zabio 17 poena, a dvoznamenkasti su bili tek još Jović s 12 i Cazalon s 11 poena.

Matej Rudan i Karlo Matković nisu imali svoj dan. Matković je za 17 minuta ubacio samo tri poena, a Rudan pet za 15 minuta na parketu.

Partizan je trenutno bodovno prvi na tablici, ali bi ipak trebao u doigravanje s drugog mjesta jer ima dvije utakmice više od Crvene zvezde i dvije pobjede viška.