Jug bez većih problema do vodstva u polufinalnoj seriji protiv Mladosti

Branimir Korać • utorak, 12.04.2022.

Jug i Mladost otvorili su polufinalnu seriju očekivanom pobjedom Juga koji je tako stigao do vodstva 1-0 u seriji...

Prvi korak prema plasmanu u finale hrvatskog prvenstva napravili su vaterpolisti Juga pobjedom 13:8 u Dubrovniku protiv Mladosti.

Mladost se borila i držala do trenutka kada je došlo do pada u igri koji je Jug iskoristio i serijom 4:0 riješio pitanje pobjednika.

Na poluvremenu je Jug vodio s malih 4:3, a ulazak u drugo poluvrijeme bilo je ključno. Tu je domaćin napravio već spomenutu seriju uz dva gola Fatovića te po jedan Žuvele i Jokovića.

Nakon bijega na 8:3, sve je bilo jasno. Do kraja susreta Jug je održavao prednost i nije dopustio Mladosti da pomisli na povratak.

Najbolji kod Juga bili su Toni Popadić s 14 obrana te Loren Fatović s četiri gola. Kod Mladosti Jerko Jurlina skupio je 12 obrana, a tri gola postigao je Matias Biljaka.